Інтерфакс-Україна
14:42 30.04.2013

Яценюк вважає рішення ЄСПЛ про незаконність арешту Тимошенко першим етапом у боротьбі за справедливість

2 хв читати
Яценюк вважає рішення ЄСПЛ про незаконність арешту Тимошенко першим етапом у боротьбі за справедливість

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконності арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко - лише перший етап, потім має бути визнання всіх обвинувачень стосовно Ю.Тимошенко незаконними.

"В Юлії Володимирівни був геніальний вислів: "Справедливість є, за неї варто боротися". Справедливість дійсно є. Правда, не в українських судах, а в європейських", - прокоментував А.Яценюк рішення ЄСПЛ за скаргою Ю.Тимошенко.

За його словами, це рішення ЄСПЛ - це перший етап, а наступний етап - це "визнання всіх обвинувачень стосовно Юлії Тимошенко такими, що не відповідають закону і Конституції, не відповідають жодним міжнародним нормам і взагалі здоровому глузду".

"Ми очікуємо остаточне рішення ЄСПЛ до кінця поточного року", - цитує А.Яценюка прес-служба "Батьківщини".

Він також озвучив свій варіант дій української влади, зважаючи на рішення ЄСПЛ.

"Є ще можливість для Януковича та провладної команди ухвалити правильне по-людськи рішення і вчинити так само, як він вчинив під час звільнення Юрія Луценка", - наголосив політик.

Друга можливість, на його думку, - "ухвалити нарешті рішення, щоб відповідно до закону про засади охорони здоров'я надати можливість Юлії Володимирівні отримати лікування за межами України, адже й операція, якої вона потребує, в Україні не може бути зроблена".

Ще один варіант, зазначив А.Яценюк, - це ухвалення Верховною Радою законопроекту щодо декриміналізації статей №№ 364 і 365, за якими було засуджено Ю.Тимошенко, або законопроекту про амністію, "який не передбачає необхідності для Юлії Володимирівни писати будь-які листи і прохання, який не просто звільняє її, але і дає їй право участі у політичній діяльності".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА