Інтерфакс-Україна
17:18 13.05.2013

Кабмін пропонує врахувати зауваження ОБСЄ під час проведення повторних виборів народних депутатів у семи округах

2 хв читати

Під час проведення в Україні повторних виборів народних депутатів у семи одномандатних округах Кабінет Міністрів пропонує врахувати зауваження, висловлені в остаточному звіті місії спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ про парламентські вибори в Україні в жовтні 2012 року.

Як повідомляється на сайті Міністерства юстиції, відповідні зміни до виборчого законодавства з урахуванням висновків ОБСЄ були розроблені Мін'юстом і схвалені на засіданні уряду в понеділок.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, згідно із законопроектом запропоновано встановити, що проведення повторних виборів народних депутатів України в семи одномандатних виборчих округах здійснюватиметься відповідно до статей 104 (повторні вибори) і 107 (особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів) закону "Про вибори народних депутатів України" на підставі рішення Центральної виборчої комісії, яке ухвалюється не пізніше ніж через 15 днів після набуття чинності цього закону.

Таким чином, запропоновано врахувати зауваження, висловлені в остаточному звіті місії спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ, який відбувся 28 жовтня 2012 ороку, зокрема, про створення законодавчих засад для проведення повторних виборів народних депутатів України в 94, 132, 194, 197 і 223 одномандатних виборчих округах.

Реалізація проекту закону здійснюватиметься за кошти резервного фонду державного бюджету України.

Проект закону було розроблено у зв'язку з тим, що ЦВК 5 листопада 2012 року ухвалив постанову "Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування і результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223". Крім того, було враховано рішення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) від 8 лютого 2013 року про неможливість достовірно встановити підсумки голосування та результати виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 11 та 71.

Як відомо, ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів народних депутатів у п'яти одномандатних округах - №№ 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

Крім того, ВАСУ також визнав неможливим встановити результати виборів у двох округах - № 11 (Вінницька область) та № 71 (Закарпатська область), незважаючи на те, що ЦВК визнала обраними в цих округах і зареєстрував народними депутатами відповідно Олександра Домбровського і Павла Балогу, після чого вони склали присягу.

Згідно із законом "Про вибори народних депутатів" не передбачено можливість невизнання результатів виборів в одномандатних округах, тому ЦВК відмовився призначати повторні вибори до зазначених п'яти округах до врегулювання цієї проблеми в законодавчому порядку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода про партнерство надсилає РФ сигнал про зацікавленість США у довгостроковому успіху України – Білий дім

Угода допоможе США домінувати у сфері штучного інтелекту, а Україні надасть доступ до передових технологій видобутку корисних копалин – сенатор Грем

Стефанішина про взаємини з Угорщиною: Є неприємне відчуття з приводу агресивної риторики, але є діалог і порозуміння

Виконувач обов’язків президента Південної Кореї оголосив про відставку за власним бажанням

Порошенко: Резолюція ЄНП підтвердила підтримку України та вимогу справедливого миру

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА