Інтерфакс-Україна
10:00 14.05.2013

ВР у вівторок планує розглянути зміни до Конституції стосовно недоторканності нардепів

2 хв читати

Верховна Рада України у вівторок планує розглянути два законопроекти про внесення змін до Конституції України стосовно недоторканності, повідомив спікер українського парламенту Володимир Рибак.

"Сьогодні ми розглянемо за особливою процедурою законопроекти про внесення змін до Конституції України стосовно недоторканності", - сказав він на засіданні погоджувальної ради керівників комітетів і фракцій у вівторок.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на порядку денному, який отримали народні депутати та журналісти, стоять два законопроекти про внесення змін до Основного закону - "стосовно гарантій недоторканності для окремих посадових осіб" (ініціатори - президент України Віктор Янукович і глава Мін'юсту Олександр Лавринович) і "про недоторканність" (ініціатори - депутати фракції "Батьківщина" Микола Томенко, Сергій Сас, позафракційний Сергій Міщенко). Обидва документи було зареєстровано в парламенті в грудні 2012 року.

Як повідомлялося, ці законопроекти Верховна Рада передавала для висновків Конституційному Суду України. КС визнав таким, що відповідає вимогам ст. 157 і ст. 158 Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону, що передбачає обмеження депутатської недоторканності, а також унеможливлення позбавлення президентського звання у разі імпічменту глави держави (авторства В.Януковича та О.Лавриновича). Законопроект пропонує вилучити з Конституції ч. 1 ст. 80, згідно з якою "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність", а ч. 3 цієї статті викласти в редакції: "Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради затриманий або заарештований до набуття законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього".

За словами В.Рибака, цього пленарного тижня (14-17 травня) парламент планує розглянути 101 законопроект.

"Я сподіваюся, що після травневих свят робота парламенту буде ефективнішою", - зазначив В.Рибак.

Він наголосив, що сьогоднішнє ранкове пленарне засідання депутати розпочнуть із розгляду законопроектів, які необхідні Україні для євроінтеграції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА