Яценюк вимагає, щоб робота парламенту у вівторок розпочалася із заслуховування глав СБУ, МВС та ГПУ щодо подій 18 травня
Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вимагає у вівторок у Верховній Раді заслухати керівників Служби безпеки України (СБУ), Міністерства внутрішніх справ (МВС) та Генеральної прокуратури щодо подій, які сталися 18 травня в Києві.
"Завтра парламент має розпочати роботу із заслуховування трьох осіб: міністра внутрішніх справ щодо поведінки міліціонерів та побиття журналістів, генерального прокурора стосовно того, яким чином державна влада та органи державної влади блокували пересування опозиціонерів, голови Служби безпеки України – про ксенофобські та фашистські організації", - сказав А.Яценюк на засіданні погоджувальної ради в понеділок.
Він також наголосив на необхідності створення слідчої комісії парламенту для розслідування фактів побиття журналістів та порушення прав і свобод громадян України.
При цьому А.Яценюк також зауважив, що вимагає від керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова та його заступника Сергія Тігіпка назвати конкретний перелік фашистських організацій в Україні, якщо їхня політична сила організовує та проводить антифашистський марш.
"Хто за ними стоїть і які назви цих фашистських організацій, хто організовував їх? Якщо в країні є фашистські організації і керівництво Партії регіонів не повідомило про це в правоохоронні органи, то ми вимагаємо від генерального прокурора порушити кримінальну справу стосовно керівника фракції Партії регіонів і тих осіб, які брали участь у відповідному марші, за те, що вони не повідомили в правоохоронні органи про злочин, який вчиняють організації, проти яких вони виступають", - сказав А.Яценюк.
Крім того, лідер фракції "Батьківщина" зазначив, що з огляду на те, як висвітлювали в пресі проведення акції "Вставай, Україно!", а також проведення антифашистського маршу, можна говорити про те, що в Україні "Адміністрація президента України відновила темники на всіх каналах".
"Відбувається тотальна і повна цензура так званої свободи слова", - наголосив А.Яценюк.
Як повідомлялося, близько 14.20 18 травня на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті декілька людей дістали тілесних ушкоджень.
Під час інциденту постраждала журналістка "5 каналу" Ольга Сницарчук та фотограф видання "Коммерсант" Владислав Содель.
Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС.
За інформацією видання "Коммерсант-Украина", в бійці брали участь представники спортивного клубу. Згідно з журналістськими розслідуваннями, в нападі на журналістів брав участь спортсмен із м. Біла Церква (Київська обл.).