Україна як держава не може бути причетна до постачань зброї до КНДР - МЗС

У Мiнiстерствi закордонних справ України заявляють, що Україна як держава жодним чином не може бути причетна до постачань зброї до КНДР.
"За iнформацiєю МЗС, наразi звiт групи експертiв iснує в попередньому варiантi, i його ще не розглядала Рада безпеки ООН", - повiдомив агентству "Iнтерфакс-Україна" в. о. директора департаменту iнформацiйної полiтики МЗС Євген Перебийнiс, вiдповiдаючи на запитання щодо того, чи є результати перевiрки iнформацiї ЗМI про нiбито причетнiсть українцiв до контрабанди зброї до КНДР.
Водночас у МЗС перевiряють i аналiзують iнформацiю, що з'явилася в ЗМI.
"Однак хочу ще раз наголосити, що Україна як держава суворо дотримується всiх своїх мiжнародних зобов'язань, зокрема стосовно ембарго ООН на постачання зброї до КНДР. Україна як держава жодним чином не може бути причетна до таких постачань", - наголосив Є.Перебийнiс.
Ранiше у ЗМI з'явилася iнформацiя, що експерти комiтету ООН iз санкцiй щодо КНДР внесли двох громадян України до списку пiдозрюваних у причетностi до контрабанди зброї до цiєї країни, у зв'язку з чим рекомендують застосувати до них санкцiї. Згiдно з даними доповiдi, серед 12 пiдозрюваних у причетностi до контрабанди фiзичних осiб, котрi ввiйшли до списку, згадуються iмена двох громадян України - Юрiя Лунова та Iгоря Карєва-Попова, а також iм'я громадянина Казахстану Олександра Зикова. Iмена ще дев’ятьох пiдозрюваних - пiвнiчнокорейських громадян, у повiдомленнi агентства не наводяться.
Офiцiйного повiдомлення ООН щодо цiєї доповiдi наразi немає. У розмiщеному на сайтi ООН списку 12 пiдозрюваних, що дiяв станом на 7 березня, всi фiзичнi особи мають корейськi iмена та прiзвища.