Яценюк вимагає внести до порядку денного проект постанови про виклик до ВР Пшонки зі звітом щодо подій 18 травня в Києві
Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вимагає від голови Верховної Ради Володимира Рибака внести до порядку денного проект постанови про виклик генерального прокурора України Віктора Пшонки до парламенту.
"Друге питання - це наша постанова про запрошення генерального прокурора України до Верховної Ради України, щоб надати інформацію про те, як розслідується кримінальна справа про побиття журналістів і як Міністерство внутрішніх справ як основний правоохоронний орган країни має захищати український народ, і чому бездіяльність персонально міністра та керівного складу МВС призвела до побиття українських журналістів і українських громадян", - заявив А.Яценюк на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради України в четвер.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на порядку денному стоїть питання про створення парламентської тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів нападу на представників ЗМІ 18 травня в Києві.
18 травня вдень на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті декілька людей дістали тілесних ушкоджень.
Під час інциденту постраждала журналістка "5 каналу" Ольга Сніцарчук та фотограф видання "Коммерсант" Владислав Содель.
Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС, проте, за інформацією постраждалих журналістів, правоохоронці, які стояли поряд, ніяк не реагували на те, що відбувається.
20 травня стало відомо, що керівництво ГУ МВС України в Києві призначило службове розслідування стосовно бездіяльності співробітників правоохоронних органів під час інциденту на вул. Великій Житомирській 18 травня.
Водночас 21 травня в управлінні зв'язків із громадськістю МВС України заявили, що підозрюваного в побитті журналістів (20-річного жителя Київської області) затримали. Крім того, глава МВС Віталій Захарченко повідомив, що кримінальне провадження за фактом інциденту 18 травня перекваліфіковано зі статті "отримання легких тілесних ушкоджень" (ч. 1 ст. 121) на статтю "хуліганство" (ч. 2 ст. 296) Кримінального кодексу.
Верховна Рада України на засіданні в четвер розгляне питання про створення тимчасової слідчої комісії та запрошення генерального прокурора В.Пшонки у зв'язку з подіями 18 травня в Києві.