Інтерфакс-Україна
11:50 23.05.2013

ВР прийняла за основу законопроект про створення ТСК з розслідування подій 18 травня в Києві

2 хв читати
ВР прийняла за основу законопроект про створення ТСК з розслідування подій 18 травня в Києві

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів нападу на представників ЗМІ 18 травня в Києві.

За відповідний проект постанови в четвер проголосували 374 народні депутати.

Перед голосуванням голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зазначив, що фракція згодна підтримати пропозицію сформувати склад слідчої комісії не за квотним принципом, а 50 на 50 від опозиції та більшості, якщо до порядку денного роботи комісії буде внесено питання розслідування ситуації, пов'язаної з бійками в Київраді 22 травня, а також поведінки представників ВО "Свобода" під час святкування 9 Травня в Тернополі.

О.Єфремов наголосив, що якщо ці вимоги не буде враховано, фракція Партії регіонів опротестує голосування.

Член фракції Партії регіонів, голова регламентного комітету Володимир Макеєнко запропонував проголосувати постанову в першому читанні та внести до неї доповнення.

Опозиція висловилася проти розслідування в рамках комісії подій у Київраді 22 травня, а також у Тернополі 9 травня.

Як повідомлялося, 18 травня вдень на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті декілька людей дістали тілесних ушкоджень.

Під час інциденту постраждала журналістка "5 каналу" Ольга Сніцарчук та фотограф видання "Коммерсант" Владислав Содель.

Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС, проте, за інформацією постраждалих журналістів, правоохоронці, які стояли поряд, ніяк не реагували на те, що відбувається.

20 травня стало відомо, що керівництво ГУ МВС України в Києві призначило службове розслідування стосовно бездіяльності співробітників правоохоронних органів під час інциденту на вул. Великій Житомирській 18 травня.

Водночас 21 травня в управлінні зв'язків із громадськістю МВС України заявили, що підозрюваного в побитті журналістів (20-річного жителя Київської області) затримали. Крім того, глава МВС Віталій Захарченко повідомив, що кримінальне провадження за фактом інциденту 18 травня перекваліфіковано зі статті "отримання легких тілесних ушкоджень" (ч. 1 ст. 121) на статтю "хуліганство" (ч. 2 ст. 296) Кримінального кодексу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА