Інтерфакс-Україна
11:02 28.05.2013

Закон "Про вищу освіту" може бути ухвалений у першому читанні до завершення сесії ВР - Гриневич

2 хв читати

Голова парламентського комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич вважає, що закон "Про вищу освіту" може бути ухвалений у першому читанні до завершення нинішньої сесії Верховної Ради.

"Думаю, що цілком реально винести його в зал у червні - на початку липня і до кінця сесії проголосувати в першому читанні", - сказала Л.Гриневич на прес-конференції в понеділок у Харкові.

Вона зазначила, що опозиція висловила готовність відмовитися від просування свого законопроекту на користь законопроекту, який розробляла робоча група під керівництвом ректора Київського політехнічного інституту Михайла Згуровського, і висловила сподівання, що Партія регіонів зробить аналогічний крок.

"Найголовніше, щоб до голосування ми змогли домовитися, тому що найстрашніше, що може бути, - коли всі три законопроекти буде провалено в залі парламенту, і ситуація, яка є сьогодні, триватиме, і криза у вищій освіті тільки поглиблюватиметься, тому нам наразі важливо домогтися компромісного голосування", - сказала Л.Гриневич.

Вона зазначила, що законопроект М.Згуровського передбачає децентралізацію управління вищою освітою, фінансову, кадрову та академічну автономію вишів, що не передбачає додаткових вступних іспитів (тільки зовнішнє незалежне оцінювання), фіксує обсяг держзамовлення (щонайменше 50% від випускників поточного року), встановлює певні гарантії з отримання стипендій, розширює можливості органів студентського самоврядування тощо.

Як повідомлялося раніше, у Верховній Раді зареєстровано три проекту закону "Про вищу освіту": внесений депутатами від більшості Верховної Ради (серед авторів - Сергій Ківалов), другий - депутатами від опозиції (серед авторів - Л.Гриневич) і третій - зареєстрований позафракційним депутатом Віктором Балогою, який розробляла робоча група під керівництвом М.Згуровського. Комітет з питань освіти і науки рекомендував парламенту підтримати проект закону, зареєстрований В.Балогою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА