Інтерфакс-Україна
10:12 04.06.2013

Держкомтелерадіо запропонує свої зміни до статті 171 Кримінального кодексу

2 хв читати

Державний комітет телебачення і радіомовлення буде залучено до розробки пропозицій щодо внесення змін до статті 171 Кримінального кодексу України з метою посилення відповідальності за перешкоджання професійній діяльності журналістів, повідомляє прес-служба президента України.

"Таке рішення було ухвалено під час 15-го засідання міжвідомчої робочої групи з аналізу стану дотримання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка діє в рамках "Відкритої розмови", - наголошується в повідомленні.

Як повідомила співавтор проекту, член правління Національної спілки журналістів України, президент Асоціації медіа-юристів Тетяна Котюжинська, було підтримано пропозицію щодо визначення понять "професійна діяльність журналіста" та "перешкоджання журналістській діяльності".

"Те, чим мають послуговуватися працівники правоохоронних органів при визначенні складу злочину проти журналістів, ми намагаємося одразу внести як примітку до цієї статті", - цитує Т.Котюжинську прес-служба президента України Віктора Януковича.

Вона також зазначила, що експерти вирішили поки що не вимагати першочергового внесення змін до інших статей Кримінального кодексу, які встановлюють відповідальність за порушення законодавства про інформацію, а натомість зосередити свої зусилля на посиленні захисту журналістів. "Намагатися зробити це якомога ефективніше, забезпечити його проходження через Комітет Верховної Ради для того, щоб здобути максимальну підтримку", - наголосила президент Асоціації медіа-юристів України. Головним розробником цього законопроекту вона запропонувала визначити Державний комітет телебачення та радіомовлення.

"Незалежний медіа-юрист Дмитро Котляр висловив переконання, що, можливо, варто було б разом із захистом осіб, котрі поширюють суспільно необхідну інформацію, все-таки приділити увагу й питанням захисту джерел інформації та особистих даних. Це, на його думку, дасть змогу захистити не лише тих, хто має формальний статус журналіста, а й осіб, які провадять журналістську діяльність, хоч і не мають підтвердження цього статусу", - наголошується в повідомленні.

Прес-секретар президента України, керівник міжвідомчої робочої групи Дарія Чепак запропонувала провести ще одну зустріч експертної групи, "аби всі автори проекту змін мали змогу ще раз обговорити та узгодити їх", - наголошує прес-служба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА