Інтерфакс-Україна
10:12 04.06.2013

Держкомтелерадіо запропонує свої зміни до статті 171 Кримінального кодексу

2 хв читати

Державний комітет телебачення і радіомовлення буде залучено до розробки пропозицій щодо внесення змін до статті 171 Кримінального кодексу України з метою посилення відповідальності за перешкоджання професійній діяльності журналістів, повідомляє прес-служба президента України.

"Таке рішення було ухвалено під час 15-го засідання міжвідомчої робочої групи з аналізу стану дотримання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка діє в рамках "Відкритої розмови", - наголошується в повідомленні.

Як повідомила співавтор проекту, член правління Національної спілки журналістів України, президент Асоціації медіа-юристів Тетяна Котюжинська, було підтримано пропозицію щодо визначення понять "професійна діяльність журналіста" та "перешкоджання журналістській діяльності".

"Те, чим мають послуговуватися працівники правоохоронних органів при визначенні складу злочину проти журналістів, ми намагаємося одразу внести як примітку до цієї статті", - цитує Т.Котюжинську прес-служба президента України Віктора Януковича.

Вона також зазначила, що експерти вирішили поки що не вимагати першочергового внесення змін до інших статей Кримінального кодексу, які встановлюють відповідальність за порушення законодавства про інформацію, а натомість зосередити свої зусилля на посиленні захисту журналістів. "Намагатися зробити це якомога ефективніше, забезпечити його проходження через Комітет Верховної Ради для того, щоб здобути максимальну підтримку", - наголосила президент Асоціації медіа-юристів України. Головним розробником цього законопроекту вона запропонувала визначити Державний комітет телебачення та радіомовлення.

"Незалежний медіа-юрист Дмитро Котляр висловив переконання, що, можливо, варто було б разом із захистом осіб, котрі поширюють суспільно необхідну інформацію, все-таки приділити увагу й питанням захисту джерел інформації та особистих даних. Це, на його думку, дасть змогу захистити не лише тих, хто має формальний статус журналіста, а й осіб, які провадять журналістську діяльність, хоч і не мають підтвердження цього статусу", - наголошується в повідомленні.

Прес-секретар президента України, керівник міжвідомчої робочої групи Дарія Чепак запропонувала провести ще одну зустріч експертної групи, "аби всі автори проекту змін мали змогу ще раз обговорити та узгодити їх", - наголошує прес-служба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА