Інтерфакс-Україна
16:38 04.06.2013

Слідча комісія ВР 21 червня представить попередній звіт із розслідування побиття журналістів на акції в Києві

3 хв читати

Тимчасова слідча комісія парламенту з розслідування фактів побиття журналістів під час акції "Вставай, Україно!" 18 травня в Києві представить свій попередній звіт 21 червня.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", у вівторок відбулося перше організаційне засідання слідчої комісії за участю всіх депутатів, обраних до її складу.

За пропозицією голови слідчої комісії, депутата фракції "Батьківщина" Віталія Яреми члени комісії до наступного засідання підготують свої пропозиції щодо плану роботи.

Крім того, В.Ярема повідомив, що підготує і направить запити до Міністерства внутрішніх справ, попросить Службу безпеки України надати інформацію про розстановку сил і засобів для гарантування порядку та безпеки під час проведення акції опозиції "Вставай, Україно!" та антифашистського маршу Партії регіонів 18 травня, а також інформацію стосовно пересування в центрі міста БТР із розміщеним на ньому предметом, схожим на кулемет.

Голова комісії також повідомив, що буде підготовлено запити й звернення до всіх засобів масової інформації з проханням надати слідчій комісії відео та матеріали, на яких зафіксовано всі дії під час бійки на вулиці Великій Житомирській та поведінку її учасників.

В.Ярема висловив сподівання, що отримає відповідні відеоматеріали і від правоохоронців для того, щоб скласти детальний і повний відеозвіт про події того дня.

Крім того, учасники засідання домовилися, що слідча комісія проводитиме свої засідання щовівторка о 14.30.

Після засідання комісії В.Ярема повідомив журналістам, що в майбутньому на її засідання планується запрошувати фігурантів конфлікту 18 травня. Водночас В.Ярема зазначив, що це стане можливим після отримання відповідей на запити, а також відповідних відеоматеріалів.

Як повідомлялося, 18 травня вдень на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті декілька людей дістали тілесних ушкоджень.

Під час інциденту постраждала журналістка "5 каналу" Ольга Сніцарчук та фотограф видання "Коммерсант" Владислав Содель.

Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС, проте, за інформацією постраждалих журналістів, правоохоронці, які стояли поряд, ніяк не реагували на те, що відбувається.

20 травня стало відомо, що керівництво ГУ МВС України в Києві призначило службове розслідування стосовно бездіяльності співробітників правоохоронних органів під час інциденту на вул. Великій Житомирській 18 травня.

Водночас 21 травня в управлінні зв'язків із громадськістю МВС України заявили, що підозрюваного в побитті журналістів (20-річного жителя Київської області) затримали. Крім того, глава МВС Віталій Захарченко повідомив, що кримінальне провадження за фактом інциденту 18 травня перекваліфіковано зі статті "отримання легких тілесних ушкоджень" (ч. 1 ст. 121) на статтю "хуліганство" (ч. 2 ст. 296) Кримінального кодексу.

23 травня у Верховній Раді було створено тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів нападу на представників ЗМІ 18 травня в Києві.

Заступник начальника слідчого управління ГУ МВС України в Києві Валерій Симон 29 травня повідомив, що за бездіяльність на мітингу 15 міліціонерів притягнуть до дисциплінарної відповідальності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА