Політика

Регіонали та свободівці зійшлися в словесній боротьбі за "байки" про фашизм

Партія регіонів знову звинувачує Всеукраїнське об'єднання "Свобода" у фашизмі, свободівці заперечують проти такої характеристики.

"Ми зі здивуванням ознайомилися з інформацією, яку було опубліковано, про те, що народний депутат партії "Свобода" Михайло Головко відвідав із дружнім візитом своїх колег із Національно-демократичної партії Німеччини... Не ми придумали давню мудрість "Скажи мені, хто твій друг, - і я скажу, хто ти". Загальновідомо, що Національно-демократична партія Німеччини є радикальною партією, яка не сприймається в німецькому суспільстві та вважається неофашистською", - сказав депутат із фракції Партії регіонів Нестор Шуфрич на прес-конференції в середу.

"Скажіть, що пов'язує сьогодні свободівців і неофашистів Німеччини? Бажання повторити події 30-40-х років? Створити систему, що знищувала людей?", - задається питанням регіонал.

Депутат також висловив здивування стосовно того, що цю інформацію не було офіційно оприлюднено на сайті партії "Свобода" або в інших ЗМІ.

"Ми сьогодні маємо донести до наших громадян істинне обличчя цієї політичної сили... Ми сьогодні не хочемо, щоб зерна неофашизму виросли у фашизм в Україні", - наголосив Н.Шуфрич.

Він зазначив, що європейські структури та Європарламент засудили такі контакти партії "Свобода", а також закликають інші опозиційні партії - "Батьківщину" та "УДАР" - припинити співпрацю з цією політсилою.

У свою чергу депутат із фракції "Свобода" Михайло Головко пояснив, що депутати, які представляють Тернопільську область, отримали запрошення від Націонал-демократичної партії Німеччини і прийняли його.

"Це був неофіційний візит", - наголосив М.Головко.

Депутат додав, що він і ще декілька депутатів міської ради побували в Німеччині з метою "обмінятися досвідом, подивитися, як відбувається робота в Німеччині, і розповісти про свою діяльність в Україні".

При цьому М.Головко наголосив, що НДПН є однією з легальних партій Німеччини і має представництво своїх депутатів у різних радах.

"Я хочу сказати, що ця партія є офіційною партією Німеччини, вона офіційно отримує кошти від уряду Німеччини. На рік - до EUR3 млн на свою партійну діяльність", - сказав М.Головко.

"Усі ці байки щодо фашистів насправді не відповідають дійсності. Усі обвинувачення, які цій партії висували, було оскаржено в суді, цей суд виграли, і німецький суд офіційно визнав їхню діяльність легітимною й у рамках закону", - сказав депутат ВО "Свобода".

М.Головко уточнив, що такі обвинувачення НДПН отримує від своїх опонентів, представників лівих партій Німеччини так само, як і в Україні на адресу "Свободи" лунають різноманітні обвинувачення з боку Комуністичної партії України.

"Це чергове витягування скелетів із шафи, чергове роздмухування якогось міфу", - вважає депутат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ