Інтерфакс-Україна
10:30 06.06.2013

Оптимізація умов газових і нафтових контрактів із Росією є центральним пунктом переговорів двох країн - послання президента України

1 хв читати

На порядку денному українсько-російських відносин залишається низка актуальних питань, і пріоритетним серед них є оптимізація умов газових і нафтових контрактів, укладених із російською стороною у 2009 році, зазначає президент України Віктор Янукович.

"Нині центральним пунктом переговорів є перегляд чинного контракту 2009 р., зокрема щодо зміни формули ціноутворення на імпортований російський газ", - ідеться в оприлюдненому в четвер щорічному посланні президента України до Верховної Ради.

Водночас В.Янукович зазначив, що товарообіг між Україною і РФ у 2012 році становив понад $51 млрд, що поступається показнику 2011 року, коли товарообіг становив понад $55 млрд. "Це вимагає пошуку нових форм співробітництва й активізації економічних відносин", - наголосив президент.

У цьому ключі В.Янукович назвав безсумнівним двостороннім досягненням підписання довгострокової комплексної програми економічного співробітництва між Україною і Російською Федерацією до 2020 року.

Також глава держави відзначив позитивну динаміку у сфері міжрегіонального та прикордонного співробітництва. Він констатував, що активно розвивається транскордонне співробітництво між адміністративно-територіальними суб’єктами України та Росії у форматі єврорегіонів, двостороннє співробітництво в межах підкомісії з питань міжрегіонального та прикордонного співробітництва Комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адвокати Порошенка вказують на паралелі фабули експертизи ДБР щодо їх підзахисного з російською пропагандою

Удар по американському заводу в Україні свідчить, що Путін не хоче припинення війни - Порошенко

Моббс про територіальні вимоги РФ: Міжнародне право не може бути скасоване агресією

Кличко закликав Бундестаг посилити допомогу Україні

Зеленський: Я був би задоволений, якби вибори вже були

Рубіо, Віткофф і Венс увійдуть у коодинаційну групу зі сторони США щодо підготовки зустрічі з РФ – Зеленський

Регламентний комітет рекомендував Раді відсторонити Безуглу від участі у пленарному засіданні

Науседа: Литва готова залучити миротворчі війська та спорядження в межах мандату Сейму

Климпуш-Цинцадзе звертатиметься до регламентного комітету через дії Стефанчука

Мелоні пропонує надати Україні колективні гарантії безпеки, але відмовити у фактичному вступі до НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА