Законопроект Олійника про закриття сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу або жорстокість, спрямований на закриття неугодних ЗМІ - Томенко
У Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації переконані, що інтернет-видання мають самі контролювати свій контент, а законопроект Партії регіонів про закриття доступу до сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу або жорстокість, спрямований на те, щоб залишити в інтернет-просторі тільки кілька небажаних для влади сайтів.
"Ця ідея представників Партії регіонів не нова. Час від часу такі пропозиції з'являються", - сказав голова комітету Микола Томенко (фракція "Батьківщина") агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи зареєстрований у Верховній Раді законопроект депутата Партії регіонів Володимира Олійника, що пропонує зобов'язати інтернет-провайдерів закривати доступ до сайтів, які пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, міжрелігійну ворожнечу, насильство, інформацію, що містить заклики до захоплення державної влади, повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, а також зазіхає на права та свободи людини.
М.Томенко наголосив, що з огляду на те, як часто чиновники висловлюють невдоволення діяльністю засобів масової інформації або подають до суду на неугодні ЗМІ, "можна прогнозувати, що в разі ухвалення цього закону в інтернет-просторі залишиться тільки кілька сайтів - сайт президента України, сайт Партії регіонів і ще кілька сайтів братніх структур, а решту буде заборонено".
"У більшості інформаційних агентств та інтернет-видань незлим тихим словом згадується діяльність влади й особливо - діяльність чиновників, при нашій далекій від ідеалу судовій системі за короткий період може бути заблокований увесь інтернет-простір", - сказав він.
М.Томенко переконаний у тому, що єдиним цивілізованим виходом із цієї ситуації стане "саморегуляція інтернет-видань".
"Сама інтернет-спільнота має визначати правила поведінки й не допускати використання Інтернету для розпалювання міжнаціональної, міжрелігійної ворожнечі або провокування конфліктів", - зазначив він.
Депутат повідомив, що в комітеті з питань свободи слова та інформації проводилася нарада з представниками найбільших інтернет-асоціацій України, й таку позицію підтримують не лише депутати, а й представники інтернет-асоціацій.
"Тільки певні принципи саморегуляції, а не законопроекти, які дадуть можливість чиновникам разом із правоохоронною системою забороняти або закривати популярні інтернет-видання або сайти", - наголосив він.