14:21 10.06.2013

Законопроект Олійника про закриття сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу або жорстокість, спрямований на закриття неугодних ЗМІ - Томенко

2 хв читати

У Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації переконані, що інтернет-видання мають самі контролювати свій контент, а законопроект Партії регіонів про закриття доступу до сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу або жорстокість, спрямований на те, щоб залишити в інтернет-просторі тільки кілька небажаних для влади сайтів.

"Ця ідея представників Партії регіонів не нова. Час від часу такі пропозиції з'являються", - сказав голова комітету Микола Томенко (фракція "Батьківщина") агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи зареєстрований у Верховній Раді законопроект депутата Партії регіонів Володимира Олійника, що пропонує зобов'язати інтернет-провайдерів закривати доступ до сайтів, які пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, міжрелігійну ворожнечу, насильство, інформацію, що містить заклики до захоплення державної влади, повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, а також зазіхає на права та свободи людини.

М.Томенко наголосив, що з огляду на те, як часто чиновники висловлюють невдоволення діяльністю засобів масової інформації або подають до суду на неугодні ЗМІ, "можна прогнозувати, що в разі ухвалення цього закону в інтернет-просторі залишиться тільки кілька сайтів - сайт президента України, сайт Партії регіонів і ще кілька сайтів братніх структур, а решту буде заборонено".

"У більшості інформаційних агентств та інтернет-видань незлим тихим словом згадується діяльність влади й особливо - діяльність чиновників, при нашій далекій від ідеалу судовій системі за короткий період може бути заблокований увесь інтернет-простір", - сказав він.

М.Томенко переконаний у тому, що єдиним цивілізованим виходом із цієї ситуації стане "саморегуляція інтернет-видань".

"Сама інтернет-спільнота має визначати правила поведінки й не допускати використання Інтернету для розпалювання міжнаціональної, міжрелігійної ворожнечі або провокування конфліктів", - зазначив він.

Депутат повідомив, що в комітеті з питань свободи слова та інформації проводилася нарада з представниками найбільших інтернет-асоціацій України, й таку позицію підтримують не лише депутати, а й представники інтернет-асоціацій.

"Тільки певні принципи саморегуляції, а не законопроекти, які дадуть можливість чиновникам разом із правоохоронною системою забороняти або закривати популярні інтернет-видання або сайти", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА