ЄС розуміє причини блокування ВР, але сподівається на ухвалення євроінтеграційних законів - заступник голови представництва ЄС в Україні

Європейський Союз розуміє політичні сили України, які блокують Верховну Раду, проте сподівається, що парламент запрацює і зможе ухвалити необхідні для європейської інтеграції України закони.
"Я хотів би звернутися до членів парламенту: ми цілком розуміємо, чому блокується Верховна Рада. Це важливо для політичних партій - проводити дискусії для того, щоб зменшувати проблеми, оскільки це в інтересах вашої країни. Але сподіваємося, що рішення буде незабаром знайдено, Верховна Рада запрацює і зможе обговорювати й ухвалювати необхідні закони для євроінтеграції", - сказала заступник голови представництва ЄС в Україні Марія Юрікова у п'ятницю під час міжнародної конференції "Соціальні виміри європейської інтеграції України. На шляху до нових законодавчих ініціатив і зміцнення співробітництва між Україною та ЄС".
"Україна стоїть на першому місці серед питань ЄС цього року. Цей рік - рік України, рік викликів для України, але й рік можливостей", - сказала вона.
М.Юрікова наголосила, що саміт Україна-ЄС у Вільнюсі - "це історичний момент у відносинах ЄС і України". Вона зазначила, що Україна вже почала реалізовувати заходи для того, щоб виконати необхідні для підписання угоди реформи. Водночас М.Юрікова додала, що очікування ЄС від України дуже високі.
Вона зазначила, що ЄС продовжує наполягати на трьох основних пріоритетах, зокрема щодо виборів і виборчого законодавства, концентрації основної уваги на розробці Виборчого кодексу. Крім того, Україна має вирішити питання з політично мотивованими кримінальними справами.
"Справа екс-прем'єра. Наразі ми проводимо процес переговорів, але ця умова дуже важлива для наших відносин", - наголосила вона.
За її словами, Європейський Союз завжди закликав Україну реформувати свою судову систему, ухвалити закон про прокуратуру, реформувати Кримінальний кодекс, переглянути роль Вищої ради юстиції, а також вирішити питання про статус суддів. М.Юрікова нагадала, що в середині травня було ухвалено дуже важливе рішення - проект пропозицій стосовно написання попередньої заявки та укладення угоди про асоціацію.
"Я хочу наголосити, що це рішення дуже важливе. Це важливий технічний крок, після якого має бути політичне рішення", - сказала вона.
За її словами, Рада закордонних справ оцінюватиме прогрес, якого досягла Україна за тими вимогами, висунутими до України, й надалі прийматиметься політичне рішення, що стосується підписання угоди.
"Це рішення може бути ухвалене наприкінці жовтня, найпізніше - в середині листопада", - сказала вона.
М.Юрікова зазначила, що Україна ще має час, але його не так багато, і закликала українських політиків активізувати свою роботу.