Інтерфакс-Україна
14:00 04.07.2013

Законопроект про протидію дискримінації, необхідний для візового діалогу з Євросоюзом, має враховувати українські традиції - нардеп Азаров

2 хв читати

Перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансової та банківської діяльності, депутат фракції Партії регіонів Олексій Азаров упевнений, що закон про протидію дискримінації необхідно ухвалювати з урахуванням українських традицій.

"Партія регіонів і члени більшості роблять максимальну кількість кроків для того, щоб Україна наближалася до Європи. Ми намагаємося ухвалити якомога більше законів, незважаючи на постійне блокування опозицією", - сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у четвер О.Азаров, коментуючи перенесення розгляду цього законопроекту на осінню сесію парламенту.

"На жаль, законопроект щодо протидії дискримінації викликає у депутатів багато запитань. Я вважаю, що українське суспільство поки що не готове до скасування презумпції невинуватості, що якраз і передбачає цей законопроект - якщо людина звинуватила іншу у протиправних діях, то проблема доказу невинності лягає на того, на чию адресу пролунали звинувачення", - пояснив депутат.

За словами А.Азарова, "із введенням такої норми, ми легко можемо опинитися в умовах 30-40-х років минулого століття, коли за звинуваченням сусіда, колег по роботі або випадкових перехожих будь-яку людину могли посадити у в'язницю".

Крім того, цей законопроект може торкнутися і деяких аспектів діяльності релігійних організацій та священнослужителів.

"Ми маємо зважено і грамотно підійти до цього питання. Мені здається, що українське суспільство сьогодні не готове до цього", - наголосив він.

"Я переконаний, що необхідно проводити різні консультації, круглі столи з представниками Європейського союзу, політичних сил, громадськості. Ми маємо знайти компроміс у цьому питанні з урахуванням нашої національної, культурної спадщини", - вважає депутат.

О.Азаров не став прогнозувати, чи вплине відстрочка ухвалення цього закону на результати вільнюського саміту, запланованого на листопад 2013 року.

"Я не можу загадувати і тим паче не можу відповідати за політику ЄС. Я думаю, що ми маємо сідати і знаходити компроміси. Цей закон однозначно необхідний, але ухвалити його потрібно з урахуванням українських реалій", - сказав він.

Як відомо, в МЗС України заявили, що Києву залишилося ухвалити один закон для переходу до другої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС - законопроект "Про внесення змін до законодавчих актів України з приводу запобігання та протидії дискримінації в Україні".

У відомстві висловили сподівання, що до кінця поточної сесії парламент ухвалить цей законопроект, і Київ найближчим часом перейде до наступного етапу візового діалогу з Євросоюзом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп пригрозив Маску "дуже серйозними наслідками" за фінансування демократів - ЗМІ

Зеленський про введення санкцій проти РФ: Трамп повинен це зробити

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА