Інтерфакс-Україна
13:39 08.07.2013

Україна в червні майже вдвічі збільшила імпорт газу з Польщі та Угорщини

3 хв читати
Україна в червні майже вдвічі збільшила імпорт газу з Польщі та Угорщини

Надходження природного газу до газотранспортної системи України в червні 2013 року з Польщі та Угорщині становила 262,7 млн куб. м,, що майже вдвічі або на 124,8 млн куб. м більше від показників травня цього року, повідомило ПАТ "Укртрансгаз" у понеділок.

За оперативними даними його центрального диспетчерського департаменту, приріст імпорту газу стався за рахунок збільшення транзиту з Угорщини, який в червні становив 137,8 млн куб. м.

З боку Польщі в червні до країни надійшло 124,9 млн куб. природного газу.

Згідно з даними "Укртрансгазу", загалом з листопада 2012 року до 1 липня 2013 року загальний обсяг надходження природного газу до ГТС країни через Польщу та Угорщину становив близько 682,7 млн куб. м.

Як повідомлялося, Україна у зв'язку з планами і заявами "Газпрому" про значне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему і небажанням знизити ціну російського газу, почала використання своїх газотранспортних потужностей у реверсному напрямку.

З листопада 2012 року Україна розпочала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 року почалися постачання природного газу з боку Угорщини. Окрім того, тривають переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість постачання газу до ГТС України.

Постачання газу до України з Польщі, відповідно до угоди між "Укртрансгазом" і польським оператором Gaz-System, здійснюються газопроводом ДУ500. Облік газу відбувається на газовимірювальній станції (ГВС) "Германович". З 1 квітня обсяг надходжень становить до 5 млн куб. м на добу.

Постачання газу з Угорщини здійснюються згідно з технічною угодою з FGSZ LTD (Угорщина). Технічна можливість прийому газу з Угорщини в Україну становить до 3 млн куб. м на добу, а після проведення необхідних технічних заходів на ГТС "Укртрансгазу" у другому кварталі цього року прийом газу збільшиться до 15 млн куб. м на добу.

"Укртрансгаз" також підписав меморандум з румунською SNTGN Transgaz про можливість газопостачання з цієї країни з боку ГВС "Текове" до 5 млн куб. м на добу. Також обговорюється варіант можливості постачання газу через ГВС "Орлівка".

Найбільшим коридором постачань газу з Європи до України є Словаччина. "Укртрансгаз" запропонував словацькій стороні використовувати один з чотирьох газопроводів для постачання газу до України в реверсному режимі, що забезпечить прийом газу в обсязі до 10 млрд куб. м на рік. Фахівці "Укртрансгазу" працюють спільно з представниками Eustream (Словаччина) над Interconnection Agreement. Підписати угода українська сторона розраховує найближчим часом.

Україна в особі "Нафтогазу України" і OstChem Holding Limited у 2012 році імпортувала 32 млрд 926,965 млн куб. м природного газу з РФ і Німеччини на $14 млрд 25,134 млн.

ОСТАННЄ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА