Інтерфакс-Україна
18:32 19.07.2013

"УДАР" ініціює ухвалення нового закону про всеукраїнський референдум

2 хв читати

Народні депутати партії "УДАР" внесли до Верховної Ради новий законопроект про всеукраїнський референдум, що пропонує скасувати можливість виносити на всеукраїнський референдум текст нової Конституції України і змін до вже чинної редакції Основного закону держави без участі парламенту.

Як повідомляє прес-служба "УДАР" у п'ятницю, це є захистом від зміни конституційного ладу неконституційним способом.

Авторами законопроекту є народні депутати від "УДАРу" Віталій Кличко, Віталій Ковальчук, Валерій Карпунцов, Ростислав Павленко та Віктор Чумак.

Законопроект передбачає можливість винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою питання про скасування нормативно-правових актів президента України, Кабінету Міністрів, міністерств або інших центральних органів виконавчої влади. Запропоновано встановити, що політичні партії та всеукраїнські громадські організації можуть бути суб'єктами всеукраїнського референдуму.

З метою обмеження можливості маніпулювання громадською думкою і, як наслідок, "штучного" ініціювання референдуму провладними політичними силами для ухвалення таким чином вигідних для них рішень, запропоновано низку вдосконалень порядку проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

У законопроекті також удосконалено порядок формування комісій всеукраїнського референдуму та дострокового припинення повноважень їхніх членів, забезпечення при цьому прав суб'єктів процесу референдуму. Також вдосконалюється порядок складення та уточнення списків учасників всеукраїнського референдуму.

У прес-службі партії зазначили, що чинна редакція закону "Про всеукраїнський референдум" допускає можливість ухвалення рішень загальнодержавного значення малою кількістю громадян України. У своєму законопроекті "УДАР" передбачає, що питання, винесене на всеукраїнський референдум, вважається ухваленим, якщо за нього проголосували більше половини учасників референдуму, внесених до списків учасників референдуму (тобто абсолютна більшість), незалежно від того, скільки громадян взяли участь у голосуванні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА