Інтерфакс-Україна
16:19 25.07.2013

Лікування Тимошенко за кордоном неможливе, міжнародне і національне законодавства цього не передбачають - Кожара

2 хв читати

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявляє, що міжнародне та національне законодавства не передбачають можливості лікування засудженої екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко за кордоном.

"З точки зору міжнародно-правових питань це неможливо. Адже якщо Україна звернеться до Німеччини про видачу ув'язнених - нам просто в обличчя посміються", - сказав міністр в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання про можливе лікування Ю.Тимошенко в Німеччині.

За його словами, чинний договір про правову допомогу та угоди у рамках Ради Європи прямо не регулюють цих питань, а для того щоб це стало можливим, має існувати відповідна правова база. "Ми чуємо від сторони захисту Тимошенко аргументи, що це не заборонено, але оскільки ці відносини лежать у сфері кримінального та адміністративного права, то ці принципи тут не працюють. У цій сфері працює принцип: дозволено лише те, що прописано у законі", - сказав глава МЗС.

Міністр зазначив, що державні органи не діятимуть за принципом "усе, що не заборонено, - дозволено", оскільки йдеться про абсолютно інші правові відносини.

Відповідаючи на запитання про те, чи може бути ухвалено зміни до українського законодавства, що дозволяють лікування екс-прем'єра за кордоном, Л.Кожара відповів: "На рівні національного законодавства не можна ухвалити закон про Тимошенко, адже закони - це універсальні загальнообов'язкові правила поведінки".

"Тобто, якщо ми говоримо про те, що в Україні є понад 200 тис. засуджених, то це має стосуватися всіх, і кожен матиме право поїхати до Німеччини в клініку "Шаріте" на лікування", - наголосив міністр.

Як повідомлялося, на початку липня дочка засудженої Євгенія Тимошенко, посилаючись на рекомендації німецьких лікарів заявила, що її матері необхідна термінова операція. Дочка екс-прем'єра зазначила, що її сім'я довіряє українським лікарям, "які роблять усе можливе", проте усвідомлює те, що українські фахівці перебувають "під жорстким тиском". Тому, за словами Є.Тимошенко, родичі екс-прем'єра наполягають на тому, щоб операцію проводили саме німецькі лікарі з клініки "Шаріте".

У свою чергу в українському МОЗ повідомили, що представники клініки "Шаріте" констатували належні умови та наявність необхідного медичного обладнання для проведення обстеження в ЦКЛ "Укрзалізниці".

Багато європейських послів і політиків вважають, що саме дозвіл Ю.Тимошенко лікуватися за кордоном і стане вирішенням цього питання, а також відкриє шлях до підписання угоди про асоціацію.

Повний текст інтерв'ю буде розміщено на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА