Інтерфакс-Україна
12:46 27.09.2013

Керівництво України вшанувало пам'ять жертв Бабиного Яру

1 хв читати

Президент України Віктор Янукович у п'ятницю вшанував пам'ять жертв Бабиного Яру та поклав квіти до пам'ятника в Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" у Києві.

Як повідомляє прес-служба глави держави, в церемонії також взяли участь прем'єр-міністр України Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Рибак, секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов та голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк, представники громадськості та духовенства.

Учасники церемонії вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

19 вересня 1941 року Київ був окупований німецькими фашистами. 28 вересня 1941 року на вулицях Києва було розвішано оповіщення про те, що всі євреї мають з'явитися в район вулиці Мельникова. 29 та 30 вересня 1941 року відбулися перші розстріли євреїв.

Загалом за роки окупації в Бабиному Яру було поховано, за різними оцінками, від 100 до 200 тис. людей. Окрім євреїв, там загинули жителі Києва інших національностей, військовополонені Червоної армії та ОУН-УПА, цигани, а також психічнохворі.

Після завершення Великої Вітчизняної війни радянська влада намагалася приховати трагедію Бабиного Яру, але в 1966 році у зв’язку 25-и роковинами трагедії відбулися акції протесту, після чого було ухвалено рішення про встановлення пам'ятника.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

ЄС готує 19-й пакет санкцій проти РФ у тісній координації із США - Кошта

МЗС України на заяви Навроцького: обговорення майбутнього членства України в НАТО та ЄС не є передчасним

Навроцький: Україна у стані війни не може вступати до НАТО, питання членства у ЄС - передчасне

Європарламент вшанував памʼять Андрія Парубія

Україна та Єврокомісія розпочали скринінг за останнім переговорним Кластером

Захід має вимагати від Росії припинення вогню - Порошенко на безпековій конференції у Кембриджі

Рада викликала на засідання голову Фінмоніторингу Проніна

Порошенко закликав заборонити Telegram після вбивства Парубія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА