14:30 27.09.2013

Янукович схвалив "євроінтеграційний" закон, що закріплює комфортніші умови для ув'язнених

2 хв читати

Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку та умов відбування покарання", повідомляє в п'ятницю прес-служба глави держави.

Верховна Рада ухвалила закон, що створює комфортніші умови для ув'язнених, 5 вересня. Цей закон - один з "євроінтеграційних" законів, які необхідно ухвалити перед підписанням угоди про асоціацію з Європейським Союзом, він перший з цього пакета, ухвалений українським парламентом.

Закон передбачає, зокрема, можливість засудженим, яких тримають у дільницях соціальної реабілітації, носити цивільний одяг, користуватися мобільними телефонами та аксесуарами до них.

Згідно із законом також передбачається можливість подачі Кримінально-виконавчою інспекцією до суду матеріалів на засудженого до покарання у вигляді виправних робіт щодо заміни невідбутої частини покарання штрафом. Також врегульовується порядок надання засудженим до обмеження волі тривалих побачень, зокрема, передбачається право засуджених на позачергове тривале побачення для реєстрації шлюбу.

Крім того, закон передбачає можливість переведення засуджених до довічного ув’язнення, які відбули 20 років покарання в приміщеннях камерного типу, до звичайних житлових приміщень колонії максимального рівня безпеки та тримання їх серед інших засуджених.

Закон також встановлює, що засудженим, яких тримають у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, в дільницях соціальної реабілітації виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, у виправних колоніях середнього рівня безпеки та у виховних колоніях, може бути дозволено короткочасні виїзди за межі колонії на територію України на термін не більше ніж сім діб, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці (не більше трьох діб), у зв'язку з винятковими особистими обставинами.

Крім того, засудженим, на яких накладено дисциплінарне покарання у вигляді поміщення в дисциплінарний ізолятор або переведення до приміщення карцерного типу, згідно з цим законом, можливість телефонної розмови може бути надана лише з дозволу начальника колонії як виняток із метою виховного впливу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

Посол ЄС сподівається, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо законопроекту про ВРП

Україна очікує від США підтримки у наданні ПДЧ та активної участі у Кримській платформі - Зеленський

Кулеба: Якщо зустріч Байдена та Путіна відбудеться, вона відбудеться в інтересах України

Єрмак: Очна зустріч політичних радників "нормандської четвірки" запланована на травень, дату поки що не визначено

США повністю підтримали отримання Україною ПДЧ - Єрмак

Зеленський анонсував укладання в майбутньому двосторонньої угоди між Україною та США

Спільні інтереси України та США - це фундамент для розвитку стратегічного партнерства - Шмигаль за підсумками зустрічі з Блінкеном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА