Опозиція зареєструє альтернативний президентському законопроект про зміну Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів
Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявляє, що представники опозиційних фракцій у середу зареєструють у парламенті законопроект про зміни до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів.
"Опозиція зареєструє зміни до Конституції. У середу вони будуть зареєстровані", - повідомив А.Яценюк на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів Верховної Ради України.
За словами А.Яценюка, ті зміни Конституції про посилення гарантій незалежності суддів, за які Верховна Рада України проголосувала, не врахували сім вимог Венеціанської комісії.
За його словами, ці вимоги будуть враховані в законопроекті, підготовленому представниками опозиції.
Лідер фракції "Батьківщина" також звернув увагу на те, що в парламенті ще ніхто не бачив законопроекту про зміни до закону про прокуратуру.
За його словами, Венеціанська комісія, що розглядала цей законопроект, звернула увагу на п'ять базових пунктів, що мають бути в цьому документі. Однак, за словами А.Яценюка, внесений до Верховної Ради президентом України законопроект не відповідає тим критеріям і вимогам, про які говорила Венеціанська комісія.
А.Яценюк повідомив, що робоча група з підготовки цього законопроекту має розглянути спільні пропозиції за цим документом.
"У нас готові всі пропозиції", - зазначив він.
"Негайно в рамках робочої групи за участю чотирьох фракцій ("Батьківщина", "УДАР", "Свобода" і Партія регіонів - ІФ ) треба напрацювати цей законопроект, врахувати всі пропозиції. Ми готові до того, щоб цей законопроект спільно внесли як влада, так і опозиція", - наголосив А.Яценюк.
Лідер фракції "Батьківщина" звернув увагу на те, що цей законопроект має "чітко відповідати на ті запитання, які поставила Венеціанська комісія".
Як повідомлялося, Верховна Рада України від 10 жовтня попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів.
За постанову про попереднє схвалення законопроекту, поданого президентом України Віктором Януковичем, проголосували 244 народних депутати з 410 зареєстрованих. Підтримали постанову 197 депутатів фракції Партії регіонів, 31 член КПУ і 16 позафракційних. Депутати опозиційних фракцій не голосували.
Відповідно до Конституції України, зміни до Основного закону вносить парламент протягом двох сесій - на одній законопроект має набрати не менше 226 голосів депутатів, на наступній сесії - не менше 300 голосів.
Опозиційні парламентські фракції "Батьківщина", "УДАР" і "Свобода" вважають неприпустимим ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів у редакції президента України. "Під прикриттям євроінтеграційних вимог чинна влада і Партія регіонів намагаються "проштовхнути" закон, що ще більше посилить авторитарну диктатуру президента Віктора Януковича і зробить його вплив на судову систему практично необмеженим. Цей закон не відповідає навіть тим напрацюванням, що були підготовлені Конституційною асамблеєю, створеною з ініціативи чинного президента", - йдеться в спільній заяві фракцій.