Інтерфакс-Україна
20:49 22.10.2013

Кокс і Кваснєвський залишили лікарню Тимошенко, і знову без коментарів

2 хв читати

Спостерігачі від Європейського парламенту (ЄП), екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський та колишній президент ЄП Пет Кокс, виїхали з ЦКЛ № 5 (Харків), де проходить курс лікування екс-прем'єр Юлія Тимошенко.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", кортеж з мікроавтобусом, в якому їхали П.Кокс і А.Кваснєвський, залишив територію лікарні в супроводі машини ДАІ в 19.20, як зазвичай, не зупиняючись біля журналістів, які очікували перед входом до лікарні.

Прибічники Ю.Тимошенко, які чергують під лікарнею, проводили машини, скандуючи "Юлі - волю!"

На території ЦКБ спостерігачі Європарламенту провели 2-і години.

Це 23-й візит П.Кокса і А.Кваснєвського в Україну в рамках наглядової місії ЄП. Попередній візит до лікарні до Ю.Тимошенко відбувся 3 жовтня.

4 жовтня 2013 року стало відомо, що А.Кваснєвський та П.Кокс передали Ю.Тимошенко пропозицію про лікування в Німеччині і екс-прем'єр пристала на неї. Крім того, вони подали президенту України прохання про помилування Ю.Тимошенко.

Як повідомлялося, П.Кокс і А.Кваснєвський стали спостерігачами від Європарламенту щодо судових процесів над екс-прем'єром України Юлією Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між прем'єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем.

Пізніше їх мандат було розширено: крім справ Ю.Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього тимчасово виконувача обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка.

18 квітня 2013 року доповідь місії обговорювали в Страсбурзі в рамках засідання Конференції президентів Європейського парламенту. За підсумками дискусії було ухвалено рішення про продовження місії до вересня цього року.

15 жовтня на позачерговому засіданні конференції президентів ЄП мандат наглядової місії було продовжено ще на місяць - до середини листопада.

Президент ЄП Мартін Шульц зазначив, що наразі необхідно знайти рішення, що задовольнить усі сторони в ситуації зі "справою Тимошенко".

"Ми продовжили нашу місію, тому що головну мету - справу Тимошенко - не було досягнуто", - пояснив у свою чергу А.Кваснєвський .

Також, за словами П.Кокса, в короткій письмовій версії звіту доповідачі констатували, що умови, встановлені грудневими висновками Ради Європейського Союзу, виконання яких необхідне для підписання Угоди про асоціацію, "все ще мають бути виконані".

За словами М.Шульца, лист спостерігачів, якій було написано від їхнього імені на ім'я президента України Віктора Януковича, може бути "легальної основою" для досягнення необхідного результату.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Орбан заявив, що не дозволить Брюсселю "змусити" Угорщину прийняти членство України в ЄС

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

Пісторіус: Враховуючи триваючу агресію РФ, мир в Україні, схоже, недосяжний у найближчому майбутньому

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА