Інтерфакс-Україна
16:15 26.10.2013

Рибак: ВР має ухвалити закон про лікування засуджених за кордоном наступного пленарного тижня

3 хв читати
Рибак: ВР має ухвалити закон про лікування засуджених за кордоном наступного пленарного тижня

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак заявляє, що наступного пленарного тижня парламент має консенсусом проголосувати за закон, який дозволить засудженим проходити лікування за кордоном.

"Сьогодні треба, щоб комітет попрацював з трьома законами, які є, і виписав, таким чином, щоб ми вже сьогодні ухвалили рішення консенсусом, щоб і опозиція, і більшість проголосували. І була можливість у Тимошенко і засуджених людей, які не можуть вилікуватися в тих умовах, де вони відбувають покарання, виїхати за кордон і лікуватися. Я хочу, щоб наступного тижня такий закон було ухвалено", - сказав Рибак в ефірі "5 каналу" в п'ятницю.

Крім того, спікер зазначив, що українські закони не дають змоги президенту Віктору Януковичу вирішити питання Ю.Тимошенко. В.Рибак не вважає, що глава держави перекладає відповідальність за вирішення ситуації з екс-прем'єром на Верховну Раду.

"Мені так не здається. Тому що президент має працювати, і складати укази відповідно до закону. І закони, які є, не дають права президенту приймати рішення про помилування", - сказав В.Рибак.

Спікер зазначив: "А щодо лікування, треба зробити швидко, і допомогти пані Тимошенко, щоб вона лікувалася, щоб вона була здорова".

Як повідомлялося, народний депутат Сергій Міщенко (позафракційний) ще влітку зареєстрував законопроект про лікування ув'язнених за кордоном, який передбачав, що медичну допомогу і лікування за кордоном здійснюють за рахунок власних коштів чи коштів рідних та близьких засудженої особи. У жовтні він зареєстрував у Верховній Раді зміни до цього законопроекту.

22 жовтня А.Лабунська внесла до Верховної Ради свій законопроект про можливість лікування засуджених за кордоном у разі, якщо за рік безперервного стаціонарного лікування в лікарні за межами установи пенітенціарної системи ув'язнений не досяг повного одужання. Цим самим документом вона пропонує, щоб суд одночасно ухвалив рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою..

24 жовтня лідери трьох опозиційних фракцій - "Батьківщини" Арсеній Яценюк, "УДАРу" Віталій Кличко та "Свободи" Олег Тягнибок - внесли до парламенту свій законопроект про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Як повідомив А.Яценюк, документ передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, стосовно яких було ухвалено рішення Європейського суду з прав людини. "Особи, стосовно яких... встановлено факти застосування вибіркового правосуддя або порушення Україною ст. 18 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, підлягають помилуванню згідно з Конституцією України або до них застосовується амністія", - зазначено в тексті законопроекту.

Крім того, в опозиційному законопроекті містяться положення про звільнення Ю.Тимошенко особисто та погашення її судимості. "Застосувати повну індивідуальну амністію до Тимошенко Юлії Володимирівни, звільнивши її від відбування призначеного вироком Печерського районного суду міста Києва від 11.10.2011 року основного покарання у вигляді позбавлення волі на сім років і додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади... Вважати судимість Тимошенко Юлії Володимирівни... знятою. Звільнити Тимошенко Юлію Володимирівну негайно з моменту набуття чинності цим законом", - йдеться в законопроекті.

Планується, що Верховна Рада України наступного пленарного тижня (5-8 листопада) розгляне три законопроекти про можливості лікування ув'язнених за кордоном, які зможуть вирішити питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА