"УДАР" вніс альтернативний євроінтеграційний законопроект про зміни до виборчого законодавства
Фракція партії "УДАР" у Верховній Раді України зареєструвала євроінтеграційний законопроект про внесення змін до виборчого законодавства, альтернативний розробленому Міністерством юстиції.
Текст законопроекту (внесений народними депутатами Віталієм Ковальчуком, Наталією Агафоновою та Павлом Різаненком) оприлюднено на офіційному сайті парламенту.
У пояснювальній записці зазначено, що у Верховній Раді 10 жовтня було зареєстровано законопроект №3396 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів.
"Проте цим проектом закону не в повному обсязі враховано рекомендації міжнародних інституцій, не адаптовано ці рекомендації до реалій сьогодення, не впроваджено норми, які забезпечили б проведення чесних та прозорих виборів відповідно до стандартів Європейського Союзу та Ради Європи. Проект закону №3396 є лише "ширмою", яка не здатна гарантувати встановлення реального волевиявлення громадян України на виборах народних депутатів України", - йдеться в записці.
У зв'язку з цим народні депутати "вважають за необхідне внести законопроект, який є альтернативним законопроекту №3396". Вони також наголошують, що у своєму законопроекті врахували рекомендації Венеціанської комісії.
Зокрема, ударівці пропонують докорінно змінити порядок і засади формування складу ЦВК. У поданні президента про призначення на посаду членів ЦВК має бути враховано пропозиції всіх депутатських фракцій поточного скликання Верховної Ради. Кожна депутатська фракція пропонує по дві кандидатури на посади членів ЦВК, збори більшості позафракційних депутатів - одну кандидатуру.
Згідно із законопроектом пропонується встановити нову вимогу до кандидатів на посаду члена ЦВК - наявність вищої юридичної освіти. Також пропонується посилити вимоги до виготовлення та розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів, що містять свідомо недостовірні або наклепницькі відомості про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата в депутати.
Також передбачається, що позовні заяви щодо оскарження результатів виборів, подані після набуття повноважень президента України або народного депутата, суд залишає без розгляду.