Інтерфакс-Україна
13:20 31.10.2013

Кокс і Кваснєвський зустрілися з Януковичем у Києві

2 хв читати

Спостережна місія Європарламенту у складі екс-президента ЄП Пета Кокса та екс-президента Польщі Александра Кваснєвського провели зустріч із президентом України Віктором Януковичем в його адміністрації в Києві, повідомляє "5 канал".

Зустріч тривала годину.

Про результати спілкування з главою української держави спостерігачі не повідомили. На запитання журналістки А.Кваснєвський відповів: "Ми ухвалили таке рішення, що під час нашої місії нічого не будемо коментувати, тому що ми працюємо".

Після обіду П.Кокс і А.Кваснєвський планують відвідати екс-прем'єра України Юлію Тимошенко в харківській лікарні.

Ю.Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу щодо "газової справи" . 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

9 травня 2012 року Ю.Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні № 5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте" (Берлін).

Екс-президент Польщі Александр Кваснєвський та екс-президент Європейського парламенту Пет Кокс стали спостерігачами від Європарламенту щодо судових процесів над Ю.Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між прем'єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем.

4 жовтня 2013 року стало відомо, що А.Кваснєвський та П.Кокс передали екс-прем'єру Юлії Тимошенко пропозицію про лікування в Німеччині і екс-прем'єр пристала на неї. Крім того, вони подали президенту України прохання про помилування Ю.Тимошенко.

17 жовтня 2013 року президент України Віктор Янукович заявив, що Верховна Рада може ухвалити рішення про можливість лікування екс-прем'єра Ю.Тимошенко за кордоном і пообіцяв підписати такий закон.

22 жовтня голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що Ю.Тимошенко згодна на "часткове помилування".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

ЄС готує 19-й пакет санкцій проти РФ у тісній координації із США - Кошта

МЗС України на заяви Навроцького: обговорення майбутнього членства України в НАТО та ЄС не є передчасним

Навроцький: Україна у стані війни не може вступати до НАТО, питання членства у ЄС - передчасне

Європарламент вшанував памʼять Андрія Парубія

Україна та Єврокомісія розпочали скринінг за останнім переговорним Кластером

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА