Інтерфакс-Україна
17:30 31.10.2013

Залишаючи лікарню Тимошенко, Кваснєвський запевнив прибічників екс-прем'єра, що з нею "все буде добре"

3 хв читати
Залишаючи лікарню Тимошенко, Кваснєвський запевнив прибічників екс-прем'єра, що з нею "все буде добре"

Спостерігачі від Європейського парламенту екс-президент Польщі Александр Кваснєвський та колишній президент Європарламенту Пет Кокс поїхали з ЦКЛ № 5 (Харків), де проходить курс лікування екс-прем'єр України Юлія Тимошенко.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", кортеж з мікроавтобусом, в якому перебували П.Кокс і А.Кваснєвський, залишив територію лікарні в супроводі машини ДАІ о 17.03, як зазвичай, не зупиняючись біля журналістів, які очікували перед входом до ЦКЛ.

Водночас прибічники екс-прем'єра, що чергували в холі лікарні, запитали А.Квасьнєвського, що буде з Ю.Тимошенко, на що він відповів: "Все буде добре , ми над цим працюємо".

Крім того, за інформацією джерела агентства, спостерігачі планують повернутися до України наступного тижня, ймовірно 7-8 листопада.

Прибічники Ю.Тимошенко, які чергують під лікарнею, проводили машини, скандуючи "Юлі - волю!"

На території ЦКБ спостерігачі Європарламенту перебували понад годину.

Спостерігачі від ЄП прилетіли до Києва 29 жовтня. До від'їзду до Харкова вони зустрічалися з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим та секретарем РНБО Андрієм Клюєвим. За інформацією газети "КоммерсантЪ" А.Кваснєвський та П.Кокс також зустрілися з народними депутатами від Партії регіонів, які просили переконати опозицію, що питання Тимошенко - "проблема не лише влади" і передали їм тексти законопроектів, пов'язаних із вирішенням цього питання, що попередньо заплановано розглянути на засіданні Верховної Ради 5 листопада.

Це вже другий візит А.Кваснєвського і П.Кокса до України після рішення про продовження місії на місяць, до 12 листопада. Перший відбувся минулого тижня - 21-22 жовтня.

Як повідомлялося, П.Кокс і А.Кваснєвський є спостерігачами від Європарламенту щодо судових процесів над Ю.Тимошенко, вони розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між М.Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем. Пізніше їх мандат було розширено: окрім справ Ю.Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього тимчасово виконувача обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка.

18 квітня 2013 року доповідь місії обговорювали в Страсбурзі в рамках засідання Конференції президентів Європейського парламенту. За підсумками дискусії було ухвалено рішення про продовження місії до вересня цього року.

4 жовтня 2013 року стало відомо, що А.Кваснєвський та П.Кокс передали Ю.Тимошенко пропозицію про лікування в Німеччині і екс-прем'єр пристала на неї. Крім того, вони подали президенту України прохання про помилування Ю.Тимошенко.

15 жовтня на позачерговому засіданні конференції президентів ЄП мандат наглядової місії було продовжено ще на місяць - до 12 листопада. Її висновки матимуть вирішальне значення у разі ухвалення Євросоюзом рішення про те, чи слід підписувати Угоду про асоціацію з Україною.

25 жовтня народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв оприлюднив відкритий лист Ю.Тимошенко, в якому екс-прем'єр обіцяє заради євроінтеграції України приймати всі пропозиції наглядової місії ЄП, "якими б важкими вони не були". Окрім того, Ю.Тимошенко обіцяє, якщо місія ЄП відмовиться від процедури її помилування і вирішить, що проблему потрібно вирішувати шляхом ухвалення закону, фракція "Батьківщини" підтримає той законопроект, що буде узгоджено з П.Коксом і А.Кваснєвським.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА