Інтерфакс-Україна
10:31 03.11.2013

"Батьківщина" підтримає президентський проект закону "Про прокуратуру", якщо у ньому буде враховано всі основні зауваження Венеціанської комісії - Кожем'якін

2 хв читати

Фракція "Батьківщина" підтримає президентський проект закону "Про прокуратуру", якщо у ньому буде враховано всі основні зауваження Венеціанської комісії, повідомив голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради Андрій Кожем'якін (фракція "Батьківщина").

"Якщо всі основні зауваження Венеціанської комісії (а їх 5) буде прийнято беззастережно, тоді фракція зможе підтримати, і опозиція зможе підтримати... Я як голова комітету буду переконувати колег підтримувати цей закон, тому що його ухвалення - одна з умов підписання угоди про асоціацію, але тільки в тому разі, якщо буде прийнято поправки", - сказав А.Кожем'якін кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна".

За його словами, поправки, на яких наполягає опозиція, стосуються зокрема, ст.24 і 16.

"Зі ст.24 прибрати всі пункти, які нагадують прихований загальний нагляд. Для журналістів найнебезпечніша - 16 стаття, в якій написано: притягати до кримінальної відповідальності за образливі висловлювання на адресу працівників прокуратури", - сказав А.Кожем'якін.

Крім того, за словами А.Кожем'якіна, зауваження Венеціанської комісії стосуються повноважень Вищої кваліфікаційної комісії, передбачених законопроектом, обмежень терміну призначення прокурорів і необхідності вдосконалити процедуру притягнення прокурорів до дисциплінарної відповідальності.

Як повідомлялося, стало відомо, що президент України Віктор Янукович вніс у Верховну Раду на розгляд законопроект про прокуратуру.

Як повідомив радник президента України Андрій Портнов, законопроект передбачає позбавлення прокуратури функцій загального нагляду та досудового слідства, у прокуратури будуть відсутні підстави для продовження виконання наглядових функцій, оскільки це призводить до певного дублювання цих функцій іншими органами.

За словами А.Портнова, в законопроекті, внесеному до парламенту, враховані рекомендації Венеціанської комісії.

"Ми врахували абсолютну більшість із них", - сказав радник президента, додавши, що не враховано ті рекомендації, які стосувалися норм, що регулюються Конституцією України, як то призначення і звільнення генерального прокурора.

Як відомо, закон про прокуратуру є євроінтеграційним документом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА