Яценюк вимагає розгляду в парламенті у вівторок усіх законопроектів про лікування засуджених за кордоном
Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вимагає, щоб парламент у вівторок розглянув законопроект, який зможе вирішити питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
За його словами, опозиція також наполягає, щоб у понеділок відбулося засідання профільного комітету, який має розглянути всі чотири внесені законопроекти. "Ми наполягаємо на тому, щоб сьогодні їх розглянути на засіданні комітету, щоб завтра ми розглянули цей законопроект", - заявив А.Яценюк під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів Верховної Ради в понеділок у Києві.
При цьому лідер фракції наголосив, що в парламенті треба розглянути проект закону №3461 позафракційного депутата Анжеліки Лабунської, ухвалення якого дало б змогу Ю.Тимошенко отримати медичну допомогу за кордоном. "Це ключовий законопроект, прийнятний і для ЄС, і для Ю.Тимошенко, і для української опозиції. Тільки не знаємо, чи прийнятний він для Партії регіонів і персонально для президента", - зазначив А.Яценюк.
Він звернувся до голови Верховної Ради України Володимира Рибака та керівника парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова з проханням "знайти президента України, з'ясувати його позицію, тому що від його позиції залежатиме і голосування за цей законопроект, і безпосереднє підписання закону, щоб ми у вівторок проголосували й підписали... щоб 18 листопада Рада ЄС закордонних справ ухвалила однозначно позитивне рішення щодо України".
А.Яценюк зазначив, що законопроекти з цього питання поставлено на порядок денний на четвер "38-39-м питанням", і судячи з того, якими темпами працює Верховна Рада на пленарних засіданнях, до цих законопроектів справа не дійде.
На його думку, представники фракції Партії регіонів поводяться так, ніби не хочуть голосувати за законопроект, який дозволив би ув'язненим лікуватися за кордоном. "Я можу чітко сказати: ви не хочете розглядати законопроект, який дає можливість звільнити Юлію Тимошенко та підписати угоду з Європейським Союзом", - сказав А.Яценюк.
Як очікується, парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні в понеділок, 4 листопада, розгляне законопроекти, в яких пропонується дозволити лікування засуджених за кордоном. За словами керівника комітету Андрія Кожем’якіна, на засіданні буде розглянуто чотири законопроекти стосовно можливості лікування за кордоном засуджених осіб.
Як планується, на пленарному засіданні Верховної Ради 5 листопада на розгляд виносяться законопроекти: лідерів трьох опозиційних фракцій - "Батьківщина" Арсенія Яценюка, "УДАР" Віталія Кличка та "Свобода" Олега Тягнибока - про заборону вибіркового правосуддя і зняття перешкод для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС (№3479); народного депутата Сергія Міщенка (позафракційного) про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (№2453а) і А.Лабунської - про внесення змін до ст. 84 Кримінального кодексу України про можливість лікування засуджених за кордоном (№3461).
Так, згідно із законопроектом С.Міщенка, до Кримінального процесуального кодексу України потрібно внести зміни про можливість відстрочення виконання вироку у зв'язку з хворобою засудженого, що потребує лікування за кордоном.
А.Лабунська запропонувала законопроект про можливість лікування засуджених за кордоном у разі, якщо за рік безперервного стаціонарного лікування в лікарні за межами установи пенітенціарної системи ув'язнений не досяг повного одужання. У цьому документі вона також пропонує, щоб суд одночасно ухвалив рішення про звільнення такої особи від покарання через хворобу.
Законопроект А.Яценюка, В.Кличка й О.Тягнибока передбачає норму індивідуального акту амністії для осіб, стосовно яких було ухвалено рішення Європейського суду з прав людини. "Особи, стосовно яких... встановлено факти застосування вибіркового правосуддя або порушення Україною ст. 18 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, підлягають помилуванню згідно з Конституцією України, або до них застосовується амністія", - зазначається в тексті законопроекту.
Крім того, в опозиційному законопроекті містяться положення про звільнення Ю.Тимошенко особисто й погашення їй судимості.
31 жовтня спостерігачі від Європарламенту Александр Квасневський і Пет Кокс заявили, що вважають законопроект А.Лабунської найоптимальнішим для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном, що, у свою чергу, позитивно вплине на вирішення питання Ю.Тимошенко.
1 листопада голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиційні фракції - "Батьківщина", "Свобода" і "УДАР" - готові підтримати законопроект А.Лабунської.
Цього самого дня Ю.Тимошенко закликала парламентську опозицію "без будь-яких поліпшень і поправок, без будь-яких дискусій і суперечок невідкладно реалізувати пропозиції Кокса-Квасневського й негайно в цілому проголосувати у Верховній Раді за законопроект пані А.Лабунської, водночас відклавши той законопроект опозиції, який передбачає мою політичну реабілітацію, звільнення і повернення громадянських прав".
Звільнення або направлення на лікування за кордон Ю.Тимошенко є однією з умов підписання угоди про асоціацію Україна ЄС. Питання підписання угоди розглядатиметься на саміті Східного партнерства, який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.