Інтерфакс-Україна
16:54 04.11.2013

Регулювання питання голосування українців, що проживають за кордоном, має бути позбавлене політичного забарвлення - КВУ

2 хв читати

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко зазначає, що врегулювання питання з голосуванням українських громадян, які проживають за кордоном, не повинно розглядатися з позиції надання переваг якимсь певним українським політичним силам.

"Неправильно говорити, що це вигідно опозиції. Наприклад, у Росії проживає менше трудових мігрантів, ніж на Заході. У тому самому Придністров'ї - близько 100 тис. українських виборців, і вони більше голосують за нинішню владу", - сказав він під час круглого столу в Києві в понеділок.

О.Черненко нагадав, що, згідно з рішенням Конституційного Суду, зарубіжні українці можуть голосувати лише за партійними списками в умовах змішаної виборчої системи на парламентських виборах.

У свою чергу позафракційний народний депутат Олег Канівець зазначив, що влада боїться не опозиційного голосування українських трудових мігрантів, що проживають за кордоном, а більше побоюється того, що у разі отримання ними права голосування за кандидатів в одномандатних округах з появою близько 20 закордонних округів у парламенті може з'явитися ціла фракція представників громадян, що проживають за межами України.

"І це самостійні люди, яких не можна купити, не можна залякати", - наголосив він.

У свою чергу присутні на засіданні круглого столу народні депутати від партії "УДАР" Валентин Наливайченко та від партії "Батьківщина" Андрій Шевченко висловилися на підтримку необхідності вирішення питання з голосуванням українців за кордоном.

Зокрема, В.Наливайченко зазначив, що нині українським трудовим мігрантам дедалі складніше отримувати необхідні документи в консульських установах. За його словами, Україні також необхідно серйозно відреагувати на ідеї, що лунають в Росії, щодо введення для українців принципів перетину кордону виключно за закордонним паспортом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА