Інтерфакс-Україна
09:27 05.11.2013

Україна, Росія та ЄС достатньо розумні для того, щоб уникнути непотрібних конфліктів, - єврокомісар Оттінгер

2 хв читати

Європейський комісар із питань енергетики Гюнтер Оттінгер упевнений, що Москва, Київ та Брюссель достатньо розумні для того, щоб вирішити проблеми і не допустити повторення перебоїв із постачаннями газу на ринок Європейського Союзу.

"Немає сумнівів у тому, що є конфлікт, є різні позиції між Російською Федерацією, зокрема, "Газпромом", з одного боку, та Україною і ЄС, з іншого. Я думаю, що нам необхідно розумне і добре взаєморозуміння, нам необхідні хороші тристоронні відносини. Мої очікування такі, що ми всі троє достатньо розумні і достатньо кмітливі, щоб уникнути непотрібних конфліктів. І я переконаний, що всі зацікавлені в тому, щоб уникнути аналога того, що сталося в січні 2009 року", - заявив Г.Оттінгер, відповідаючи на запитання про можливий вплив подальшої асоціації України з ЄС на постачання російського газу до ЄС, зокрема, повторення так званої газової війни.

У зв'язку з цим європейський комісар наголосив, що Росія і "Газпром" "є і будуть нашими найбільш значущими постачальниками і найбільш важливими партерами, експортерами на ринок ЄС".

"Ми хочемо продовжувати це хороше партнерство на довгострокову перспективу. І для цього потрібна Україна як транзитна країна, як партнер і ще більше - як партнер з його власними ресурсами", - констатував він.

Г.Оттінгер наголосив, що "Росія хоче робити і продавати газ, ми хочемо його купувати і платити за нього, ми хочемо використовувати всі наявні труби". "Я оптимістичний щодо того, що в наступні місяці ми обійдемо будь-які великі проблеми, такі, як були чотири роки тому", - додав єврокомісар.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

ЄС готує 19-й пакет санкцій проти РФ у тісній координації із США - Кошта

МЗС України на заяви Навроцького: обговорення майбутнього членства України в НАТО та ЄС не є передчасним

Навроцький: Україна у стані війни не може вступати до НАТО, питання членства у ЄС - передчасне

Європарламент вшанував памʼять Андрія Парубія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА