Новий опозиційний законопроект про лікування ув'язнених за кордоном прийнятний для європейських партнерів - Яценюк

Лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявляє, що новий законопроект про лікування ув'язнених за кордоном, підготовлений представниками опозиції, прийнятний для європейських партнерів і є останньою можливістю для підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
"Цей законопроект є прийнятним для наших європейських партнерів, оскільки ми з ними його обговорювали", - сказав А.Яценюк на брифінгу в п'ятницю в Києві.
Як раніше повідомлялося, представники опозиції в четвер пообіцяли підготувати новий, уже п'ятий законопроект щодо лікування засуджених осіб за кордоном. А.Яценюк пояснив, що розроблений законопроект дозволяє "особі, яка перебуває в ув’язненні й не отримує впродовж більше ніж 365 днів належної медичної допомоги, звернутися до суду по отримання відповідного дозволу на медичну допомогу за межами України".
А.Яценюк наголосив, що цей законопроект - "це остання можливість підписати угоду про асоціацію між Україною і ЄС". Водночас, за його словами, "на цей законопроект Партія регіонів не дала жодної пропозиції і відмовилася його підтримувати".
Раніше Верховної Ради було внесено законопроекти лідерів трьох опозиційних фракцій - "Батьківщина" Арсенія Яценюка, "УДАР" Віталія Кличка і "Свобода" Олега Тягнибока - в якому передбачено звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко з погашенням їй судимості (№3479); позафракційних народних депутатів Сергія Міщенка – про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу (№2453а), Анжеліки Лабунської - про внесення змін до ст. 84 Кримінального кодексу про можливість лікування засуджених за кордоном (№3461); Володимира Купчака - щодо гуманізації законодавства про попереднє ув'язнення та забезпечення конституційних прав і свобод осіб, узятих під варту, засуджених до позбавлення волі, а також засуджених, які перебувають на лікуванні за межами пенітенціарних установ. Усі вони спрямовані на вирішення питання Тимошенко
7 листопада у Верховній Раді не вдалося досягти компромісу щодо ухвалення законопроекту про вирішення питання Ю.Тимошенко, попри те, що в консультаціях брали участь спостерігачі від Європарламенту Александр Квасневський і Пет Кокс. Парламентська опозиція того ж дня заявила, що має намір підготувати до ранку п'ятниці, 8 листопада, п'ятий варіант законопроекту щодо вирішення питання Ю.Тимошенко.