Учасники робочої групи від опозиції пропонують зараховувати час лікування засудженого за кордоном в термін покарання
Члени робочої групи з підготовки законопроекту про можливе лікування засуджених за кордоном - народні депутати від опозиції - пропонують зараховувати період лікування засудженого в термін частини покарання, який така особа ще не відбула.
"При цьому один день лікування відповідає одному дню позбавлення волі і двом дням обмеження волі", - йдеться в оприлюднених у вівторок пропозиціях, які депутати від опозиції підготували для внесення змін до Кримінального кодексу України.
У цих положеннях пропонується доповнити ст. 84 КК України про умовно-дострокове звільнення від відбуття покарання в частині необхідності лікування особи за кордоном.
Згідно з пропозиціями, особа, яка під час відбування покарання захворіла і протягом щонайменше 365 днів безперервно перебувала на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я України за межами пенітенціарних установ і якщо таке лікування не сприяло повному одужанню, може бути звільнена від відбування покарання, якщо належне лікування такої хвороби може бути надане в іноземному медзакладі, а перебіг хвороби без такого лікування створює небезпеку для життя особи або тяжкі наслідки для її здоров'я.
Пропонується, що в разі, якщо звільнена особа без поважних причин не розпочала або припинила лікування, суд ухвалює рішення про направлення особи для відбування терміну покарання, що залишився.
Також пропонується, що після завершення лікування суд остаточно звільняє особу від подальшого відбування покарання, якщо підстави для такого звільнення не пов'язані з лікуванням особи й виникли після його завершення, або якщо час лікування перевищує термін покарання, що залишився.
Крім того, пропонується внести до Кримінального процесуального кодексу до статті 537 норму "питання, які вирішуються судом під час виконання вироків", згідно з якою суд може ухвалювати рішення не лише про звільнення від покарання внаслідок хвороби, а і про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у зв'язку з необхідністю лікування осіб за кордоном.