Інтерфакс-Україна
08:36 13.11.2013

Опозиція зареєструвала ще один законопроект, спрямований на вирішення "питання Тимошенко"

3 хв читати
Опозиція зареєструвала ще один законопроект, спрямований на вирішення "питання Тимошенко"

Представники опозиційних фракцій Верховної Ради, що входять до робочої групи з підготовки законопроекту про можливість лікування за кордоном ув'язнених, зареєстрували законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації принципу гуманізму при виконанні окремих видів покарань".

Як повідомляється на сайті українського парламенту, відповідний проект закону за № 3599 авторства нардепів Андрія Кожем'якіна, Геннадія Москаля, Ірини Луценко (усі - фракція "Батьківщина"), Ірини Геращенко ("УДАР") і Андрія Міщенка ("Свобода") зареєстровано у вівторок.

Тексту самого законопроекту і супровідних документів до нього на сайті Верховної Ради поки що немає.

Водночас на сайті партії "Батьківщина" є фотографії тексту законопроекту.

Так, згідно із законопроектом запропоновано доповнити Кримінальний кодекс України статтею 84-1 "Звільнення від відбування покарання у зв'язку з необхідністю лікування особи за кордоном".

Згідно з цим доповненням, "особа, яка під час відбування покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк захворіла на передбачену ч.2 ст. 84 цього Кодексу або іншу хворобу, що унеможливлює дотримання ним встановленого кримінально - виконавчим законодавством режиму відбування покарання, може бути звільнена від відбування покарання, якщо лікування такої хвороби може бути проведено в іноземному медичному закладі, а перебіг хвороби без такого лікування створює небезпеку для життя особи або настання тяжких наслідків для його здоров'я".

Також у законопроекті наголошується, що рішення про звільнення від відбування покарання ухвалює суд за заявою засудженої особи, її захисника, близького родича або за поданням начальника установи виконання покарань за письмової згоди іноземного медустанови, згодного прийняти хворого ув'язненого на лікування та висновків медкомісії, залученої до його лікування.

"Термін рішення особи зараховується в строк невідбутої частини покарання, при цьому один день лікування відповідає одному дню позбавлення волі", - наголошується в тексті законодавчої ініціативи.

У законопроекті наголошується, що після завершення лікування суд або звільняє особу від подальшого відбування покарання (якщо час лікування перевищує термін невідбутої частини покарання ), або ж, залежно від наслідків лікування і поведінки особи, має звільнити його від подальшого відбування покарання.

Оплата такого лікування здійснюється за рахунок засудженого, або ж його родичами за рахунок власних коштів.

Водночас у законопроекті є низка уточнень щодо осіб, на яких не поширюються положення цієї законодавчої ініціативи.

Так, звільнення від відбування покарання у зв'язку з необхідністю лікування за кордоном не поширюється на осіб, які відбувають покарання за умисний тяжкий злочин, пов'язаний з насильством, і за злочин, скоєний у складі організованої злочинної групи або злочинної організації, а також за низку злочинів, передбачених статтями 258-258-5, 305-307, 436-447 Кримінального кодексу.

Також не можуть розраховувати на виїзд на лікування за кордон ув'язнені, які скоїли умисний тяжкий злочин до погашення або зняття судимості за скоєний раніше аналогічний злочин, або ж за скоєння таких злочинів у період після звільнення від відбування покарання, або ж заміни покарання більш м'яким покаранням.

ОСТАННЄ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

Умєров очолить делегацію для перемовин з російською стороною - Зеленський

ЄС і США все ще не можуть домогтися прориву на торговельних переговорах

Україна ввела санкції проти 5-х осіб за підривні інформкампанії, серед них Королевська, Балашов, Латиніна – указ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА