"Батьківщина": Науково-експертне управління ВР позитивно оцінило останній опозиційний законопроект щодо питання Тимошенко
Науково-експертне управління Верховної Ради надало позитивний висновок щодо законопроекту опозиції №3599 про забезпечення принципу гуманізму при виконанні окремих видів покарань, спрямованого на вирішення питання екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.
Як повідомив член робочої групи з розробки законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном Андрій Кожем’якін під час засідання робочої групи в четвер, у висновку науково-експертного управління Верховної Ради зазначається, що законопроект №3599 є досконалішим і його можна вважати кроком уперед, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".
У фотокопії висновків науково-експертного управління Верховної Ради, розміщеній на сайті партії "Батьківщина", зазначається: "Хоча положення цього законопроекту є досконалішими, і їх можна вважати кроком уперед у вирішенні питання, якому присвячені всі ці проекти, цей законопроект також має певні недоліки".
А.Кожем’якін переконаний, що цей висновок свідчить про правову прийнятність і обґрунтованість законопроекту, й тому опозиція пропонує взяти його за основу та конструктивно працювати над юридичним удосконаленням його положень.
Як повідомлялося, 12 листопада представники опозиційних фракцій Верховної Ради, які входять до робочої групи з підготовки законопроекту про можливість лікування за кордоном ув'язнених, зареєстрували законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації принципу гуманізму при виконанні окремих видів покарань".
Як повідомляється на сайті українського парламенту, відповідний проект закону за №3599 авторства нардепів А.Кожем’якіна, Геннадія Москаля, Ірини Луценко (всі - фракція "Батьківщина"), Ірини Геращенко ("УДАР") і Андрія Міщенка ("Свобода") зареєстровано у вівторок.
Законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 84-1 "Звільнення від відбування покарання у зв'язку з необхідністю лікування особи за кордоном".
Згідно з цим доповненням, "особа, яка під час відбуття покарання у вигляді позбавлення волі на певний термін захворіла на передбачену ч. 2 ст. 84 цього кодексу або іншу хворобу, що унеможливлює дотримання нею встановленого кримінально-виконавчим законодавством режиму відбування покарання, може бути звільнена від відбування покарання, якщо належне лікування такої хвороби може бути проведено в іноземному медичному закладі, а перебіг хвороби без такого лікування створює небезпеку для життя особи або настання тяжких наслідків для її здоров'я".
Також у законопроекті зазначається, що рішення про звільнення від відбування покарання ухвалює суд за заявою засудженої особи, її захисника, близького родича або за поданням начальника установи виконання покарань за письмової згоди іноземного медзакладу, що погоджується прийняти хворого ув'язненого на лікування, і висновки медкомісії, залученої до його лікування.
"Термін лікування особи зараховується в строк невідбутої частини покарання, при цьому один день лікування відповідає одному дню позбавлення волі", - зазначається в тексті законодавчої ініціативи.
У законопроекті зазначається, що після завершення лікування суд або звільняє особу від подальшого відбування покарання (якщо час лікування перевищує термін невідбутої частини покарання), або ж, залежно від наслідків лікування і поведінки особи, може звільнити її від подальшого відбування покарання.
Оплата такого лікування здійснюється коштом засудженого або ж коштами його родичів.
Водночас у законопроекті є низка уточнень стосовно осіб, на яких не поширюються положення цієї законодавчої ініціативи.
Так, звільнення від відбування покарання у зв'язку з необхідністю лікування за кордоном не поширюється на осіб, які відбувають покарання за умисний тяжкий злочин, об'єднаний із насильством, і за злочин, скоєний у складі організованої злочинної групи або злочинної організації, а також за низку злочинів, передбачених статтями 258-258-5, 305-307, 436-447 Кримінального кодексу.
Також не можуть розраховувати на виїзд на лікування за кордон ув'язнені, котрі скоїли умисний тяжкий злочин до погашення або зняття судимості за скоєний раніше аналогічний злочин, або ж за скоєння таких злочинів у період після звільнення від відбування покарання, або ж заміни покарання м'якшим покаранням.