Інтерфакс-Україна
18:43 18.11.2013

Меркель закликає українську владу поквапитися з виконанням критеріїв, необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС

2 хв читати

Канцлер Німеччини Ангела Меркель нагадує Україні, що до Вільнюського саміту залишається лише десять днів, і закликає владу країни вчасно виконати вимоги Євросоюзу, необхідні для підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі.

Як повідомляється на сайті партії "Батьківщина", про це А.Меркель заявила, виступаючи в понеділок у бундестагу під час слухань, присвячених саміту Східного партнерства.

Згідно з інформацією, канцлер Німеччини нагадала, що до саміту залишилося десять днів, але й досі немає впевненості, що Україна встигне виконати критерії Ради ЄС від 10 грудня 2012 року.

"Сьогодні я вимушена заявити, що наразі до кінця не ясно, чи дійсно Україна має намір виконати всі вимоги (Євросоюзу - ІФ) для підписання угоди про асоціацію з ЄС", - сказала А.Меркель у бундестагу.

При цьому вона зазначила, що "у тому разі, якщо Київ виконає всі висунені умови, ЄС готовий надати Україні підтримку у разі можливих санкцій із боку Росії".

"Ми хочемо допомогти Україні, але вона має виконати необхідні умови. І має зробити це саме зараз. Ми очікуємо від України вартих довіри кроків із виконання критеріїв щодо ухвалення виборчого законодавства та вирішення проблеми вибіркового правосуддя", - наголосила А.Меркель.

"Ми пояснили Україні, що для підписання угоди демократія, верховенство права та свободи громадян мають бути чимось більшим, ніж просто словами", - додала канцлер Німеччини.

А.Меркель закликала російську владу не чинити на Україну тиск у питанні можливого підписання угоди з ЄС, наголосивши, що "неодноразово говорила з російським керівництвом про те, що передбачуване зближення Києва та Брюсселя не покликано ущемити інтереси Москви".

"Країни мають самостійно обирати своє майбутнє. Третя сторона не має права цьому перешкоджати", - зазначила А.Меркель.

Саміт Східного партнерства у Вільнюсі відбудеться 28-29 листопада, на ньому очікується підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА