Шанси ухвалення компромісного законопроекту щодо лікування Тимошенко за кордоном є незначними - думка
Парламент України може проголосувати законопроекти про прокуратуру і зміни до виборчого законодавства у другому читанні, але шанси, що буде ухвалено компромісний законопроект про лікування засуджених за кордоном, є незначними, вважає директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
На думку політолога, ситуація у Верховній Раді України є тактичною боротьбою політичних сил.
"Це можна порівняти з сюрплясом. Обидві сторони зараз фактично пригальмували і чекають, хто зробить перший порух. Що стосується правлячої партії, тут це пов'язано ще і з тактикою переговорного процесу з Європейським Союзом. Я думаю, що намагаються виторгувати певні поступки і з приводу проблеми Тимошенко, і, можливо, у фінансово-економічних питаннях", - сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві.
В.Фесенко висловив думку, що, ймовірно, законопроект про прокуратуру і зміни до виборчого законодавства проголосують у другому читанні.
"Я більший оптиміст щодо цих двох законопроектів, ніж з приводу питання Тимошенко. Мій прогноз - шансів на ухвалення компромісного законопроекту щодо Тимошенко не дуже багато, на жаль. Але такі шанси залишаються", - сказав він.
Політолог також вважає, що Україна може підписати Угоду про асоціацію.
Водночас він висловив припущення, що може розглядатися варіант підписання Угоди без вирішення питання екс-прем'єра Ю.Тимошенко.
У свою чергу політичний експерт Володимир Цибулько вважає, що парламентська більшість намагається підловити опозицію "на затягуванні часу" з підготовкою та ухваленням законопроекту, що вирішуватиме питання Ю.Тимошенко.
" Коли опозиція грає в затягування часу, парламентська більшість потирає руки, адже все одно у неї є резерв голосів про всяк випадок, але час, що його затягує опозиція, працює на перспективу", - висловив думку він.
І це, вважає експерт, представляє опозицію як силу, що "вставляє палиці в колеса євроінтеграції".
Крім того, В. Цибулько висловив думку , що більшість до останнього тягне з тим , щоб перейняти ініціативу на себе, маючи резерв голосів у Верховній Раді.
"Є умова Євросоюзу - ухвалити консенсусне рішення - вони грають у цю умову, дотримуються її, - вважає експерт.