Інтерфакс-Україна
13:39 22.11.2013

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі можливе у разі результативних переговорів Україна-Росія-ЄС - Суслов

2 хв читати
Підписання Угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі можливе у разі результативних переговорів Україна-Росія-ЄС - Суслов

Угода про асоціацію з Європейським Союзом може бути підписана на Вільнюському саміті в разі проведення результативних тристоронніх консультацій між Україною, Росією і Європейським Союзом, вважає постійний представник України в Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Суслов.

"Все залежить від того, як швидко відбудуться тристоронні консультації, якби вони відбулися до саміту, а до його проведення залишається ще тиждень, і їх можна було б провести протягом цього тижня. Тоді, дуже ймовірно, що Угоду про асоціацію було б підписано", - сказав В. Суслов агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

Він зазначив , що зараз все залежить від позиції ЄС.

"Все залежить від Євросоюзу, якщо ЄС буде готовий, то консультації можуть відбутися досить швидко", - сказав він.

За словами В. Суслова, рішення уряду про припинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС не означає відмови від підписання цієї угоди.

"Йдеться про призупинення для проведення консультацій, ніхто не ухвалював рішення про відмову від підписання угоди. Український уряд хоче, щоб відбулися консультації, щоб ті пропозиції, які лунали з боку ЄС про надання Україні допомоги, були конкретизовані і формалізовані під час цих консультацій", - сказав він.

В.Суслов нагадав , що з боку Євросоюзу раніше лунали обнадійливі для України заяви від окремих політиків про готовність ЄС компенсувати втрати після обмеження торгівлі з Митним союзом і готовність надати їй серйозну фінансову допомогу, але всі ці пропозиції не були конкретизовані.

"Велика кількість різних обіцянок загального плану і відсутність конкретних переговорів і конкретних проектів угод і рішень, усе це було однією з причин ухваленого урядом рішення про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди" , - додав він.

Від Росії на цих консультаціях, сказав В. Суслов, Україна хотіла б отримати гарантії не посилювання торгового режиму в разі підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

Дорожня карта ЄС передбачає прискорений вступ України до 2027 року – Орбан

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА