Інтерфакс-Україна
18:20 22.11.2013

Розмови про втрати України після підписання асоціації з ЄС є спекуляціями: Київ втрачає більше, не підписавши угоду, - Фюле

2 хв читати

Європейський Союз готовий відновити підготовку до підписання угоди про асоціацію з Україною, як тільки Київ буде готовий до цього, заявляє єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

"ЄС буде готовий відновити підготовку до підписання угоди про асоціацію, щойно Україна засвідчить свою готовність відновити рух до політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС заради блага своїх громадян. Двері до підписання угоди про асоціацію залишаються відкритими у майбутньому, щойно буде створено відповідні умови", - сказав Ш.Фюле в коментарі виданню "Дзеркало тижня".

За його словами, ЄС взяв до відома рішення уряду України призупинити процес підготовки до підписання угоди з ЄС. Ш.Фюле зазначив, що зрозумілим є те, що цей крок є "відповіддю на серію заходів РФ, які призвели до різкого скорочення двосторонньої торгівлі і завдали економічних труднощів багатьом українським громадянам".

"Ці заходи не мають під собою підстав, оскільки Росія також отримає користь від нових можливостей, які дасть угода про асоціацію", - наголосив єврокомісар.

За його словами, ЗВТ з ЄС не зобов'язує Київ робити вибір між двома ринками.

"Не потрібно робити жодного вибору між Росією та ЄС, і ніхто не просить Україну відмовитися від традиційної угоди про вільну торгівлю з Росією", - наголосив Ш.Фюле.

Єврокомісар висловив жаль у зв'язку з таким рішенням українського уряду, ухваленим за декілька днів до саміту у Вільнюсі.

Говорячи про економічні втрати, яких начебто Україна зазнає після підписання угоди про асоціацію, Ш.Фюле зауважив, що "модернізація та інвестиції завжди йдуть поруч".

"У цьому контексті нещодавно ми стали свідками вражаючих, але, щиро кажучи, повністю необґрунтованих спекуляцій навколо можливих витрат, яких Україна зазнає у разі процесу модернізації. На жаль, усе навпаки: саме рішення призупинити цю підготовку означатиме втрати. Адже відтепер буде відтерміновано нові можливості для країни та її для громадян", - наголосив єврокомісар.

Він також зазначив, що угода про асоціацію зміцнила б суверенітет країни та сприяла б розкриттю потенціалу країни.

"Ми переконані, що ця угода створить для України кращі умови, ніж підтримка статус-кво. Підписання найамбітнішої угоди, що її ЄС коли-небудь пропонував країні-партнеру, дало б чіткий сигнал інвесторам з усього світу, а також міжнародним фінансовим інституціям, що Україна серйозно налаштована реалізовувати свої заяви про модернізацію та стає для міжнародних ринків прогнозованим партнером, який заслуговує на довіру", - наголосив Ш.Фюле.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Данія розпочала головування у Раді ЄС

Україна мала вийти з Оттавської конвенції з початком повномасштабної війни - член комітету нацбезпеки

Трамп підписав указ про скасування низки санкцій проти Сирії - Білий дім

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА