Інтерфакс-Україна
10:23 28.11.2013

Пропозиції ЄС для України залишаються на столі переговорів - глава МЗС Литви

3 хв читати

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс (Linas Linkevicius) заявляє, що Україні ще не пізно змінити своє рішення щодо угоди про асоціацію з ЄС.

"Щодня ми отримуємо суперечливі сигнали (про рішення України - BNS), ми вже звикли, ми зберігаємо послідовну позицію, нагадуючи українцям, що пропозиції - на робочому столі. Якщо надійде якась інша інформація, ніж раніше, ми готові реагувати оперативно. Всі глави держав, міністри закордонних справ (країн Євросоюзу - BNS) перебувають у Вільнюсі, ми можемо оперативно вирішувати, якщо ситуація зміниться", - сказав Л.Лінкявічюс у четвер радіостанції Ziniu radijas.

"Якщо не вирішимо сьогодні-завтра, то це не трагедія. Авжеж, буде значно важче, тут час не наш союзник, звісно, збільшиться тиск сторін-опонентів", - наголосив міністр.

Він також зазначив, що останнім часом Україна зблизилася з Європою. "І це ми бачимо не лише в соціальних дослідженнях, а й на вулицях Києва. Насправді голос людей, якого десятиріччя не було чути, ми знову бачимо зростання громадянської активності", - сказав Л.Лінкявічюс.

Говорячи про саміт Східного партнерства, що відкривається в четвер у Вільнюсі, він звернув увагу на те, що ухвалювані рішення хоча й пов'язані з одним сегментом - країнами Східного партнерства, вони будуть важливі для всієї Європи.

На дводенному саміті Східного партнерства планується закріпити тісніші відносини Євросоюзу з пострадянськими країнами Східної Європи, зазначає агентство BNS.

Напередодні зустрічі основна увага сконцентрована на Україні. Уряд країни минулого тижня заявив, що припиняє переговори про асоціативне членство в ЄС і угоду про зону вільної торгівлі, яку планувалося підписати в Литві у п'ятницю.

Президент України Віктор Янукович має намір прибути до Вільнюса, але запевняє, що підпише угоду лише в разі надання фінансової допомоги ЄС, яка компенсує збитки від скорочення торгівлі з Росією.

Коментуючи цю заяву В.Януковича в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, глава МЗС Литви зазначив: "Головне, що треба зрозуміти українським колегам, - це те, що вони входять в асоціацію з організацією, в якій немає подвійного дна, чорної бухгалтерії, якихось швидких грошей. Тут усе-таки не аукціон, тут треба обирати шлях, яким іти".

"Якщо буде підписано угоду про асоціацію, то, я думаю, ЄС активніше допомагатиме отримати допомогу від фінансових інститутів", - наголосив він.

"Я знаю, що є довгострокові розрахунки стосовно України. Якби ринок ЄС у півмільярда населення не найбідніших держав світу відкрився Україні для вільної торгівлі, це була б дуже велика підтримка її економіці. За десять років ВВП України міг би зрости на 6%, за рік українські підприємці могли б зберегти півмільярда євро тільки завдяки спрощенню митних тарифів у торгівлі", - сказав Л.Лінкявічус.

За його словами, "Україна тривалий час шукала місце між європейською інтеграцією і Росією".

"І з боку опонентів дуже некоректно говорити, що якщо Україна підпише угоду про асоціацію, то потрібно закривати з нею кордон, вводити візи, обрубувати кінці в питаннях торгівлі. Якщо ми так дивимося на життя, то ми не допускаємо можливості, що виграти можуть обидві сторони", - наголосив литовський міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

Трамп пішов на ескалацію з РФ, бо Путін його не поважає і вестиме переговори лише за наявності загроз – ЗМІ

Климпуш-Цинцадзе про конференцію у Римі: Варто говорити не про відновлення, а про реформи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА