Інтерфакс-Україна
13:08 29.11.2013

Баррозу вважає неможливим проведення тристоронніх переговорів ЄС-Україна-Росія

2 хв читати
Баррозу вважає неможливим проведення тристоронніх переговорів ЄС-Україна-Росія

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявляє, що для двосторонньої угоди про асоціацію між ЄС і Україною не може бути тристороннього формату Україна-ЄС-РФ.

"Тристоронні переговори для нас неприйнятні. Ми провели переговори й парафували угоду з Україною, і коли ти укладаєш двосторонню угоду, втручання третьої сторони є неприйнятним. Для двосторонньої угоди між ЄС і Україною не може бути тристороннього формату", - заявив він на прес-конференції після завершення саміту Східного партнерства у Вільнюсі в п'ятницю.

"Ми поважаємо суверенітет. Угоду вже було парафовано з суверенною країною Україною, і коли ми домовляємося про двосторонню угоду, ми обоє маємо погодитися, що це двостороння справа. Наприклад, ми укладаємо договір із Канадою, але не проводимо консультацій із третьою країною. Для угоди ЄС з іншою країною не може бути тристороннього формату", - наголосив Ж.М.Баррозу.

При цьому президент ЄК констатував, що в Європі час, коли поступалися суверенітетом, минув.

Водночас Ж.М.Баррозу нагадав про існування формату тристороннього діалогу. В зв'язку з цим він навів як приклад такий діалог у газовій галузі, де Україна є транзитною країною, Росія - країною-постачальником, а ЄС - споживачем.

"Але той факт, що в нас є стратегічне партнерство з Росією, не означає, що ми можемо взяти будь-яку повноцінну участь у двосторонніх відносинах. Це - справа принципів. Я готовий обговорювати питання, які викликають занепокоєння, але ми обговорюватимемо їх як питання, що викликають занепокоєння, які може мати Україна. Чого ми не можемо прийняти, то це умов для двосторонніх угод, таке вето третьої країни. Це суперечить усім засадам міжнародного законодавства", - заявив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА