Інтерфакс-Україна
20:35 29.11.2013

Україна мала б більше шансів відновити співпрацю МВФ після підписання угоди про асоціацію - думка

2 хв читати

Україна мала б більше шансів відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ), підписавши угоду про асоціацію, вважає керівник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

"У нас було набагато більше шансів відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, якби ми мали угоду про асоціацію. Тому що вона багато в чому закладала ті параметри, про які ми постійно говорили з Міжнародним валютним фондом. Хоча гроші не прийшли б автоматично", - сказав він в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Крім того, він пояснив: "Коли хтось говорить, що російські гроші простіші, ніж гроші МВФ. Гроші фонду корисні, тому що вони примушують країну щось робити, в будь-якому разі формально примушують країну підписатися під намірами щось змінити. Російські гроші (на прикладі тієї самої Білорусі) - це гроші, які є інструментом економічної експансії. Там немає питань, пов'язаних із демократією, з реформами, але повернути ці гроші Росія також захоче".

Водночас експерт зазначив, що ЄС може розглядати якісь варіанти допомоги Україні. "Чи буде це окреме виділення грошей, кредитування держави - це велике питання", - зазначив він.

За словами І.Бураковського, чим довше Україна відкладатиме з підписання угоди про асоціацію з ЄС, тим сильнішим буде тиск на нашу країну з боку Росії. "Під цим тиском підписання асоціації буде відкладено до наступного політичного циклу, тобто не при цьому президенті", - додав він.

І.Бураковський схиляється до думки, що умови, які Євросоюз висуне Україні в майбутньому для підписання угоди, суттєво не зміняться. "Я думаю, що ми говоритимемо в межах парафованої угоди. Якщо ми почнемо її зараз змінювати, то це буде відкладено в довгий ящик. Якщо без політики почитати угоду, то вона достатньо збалансована", - пояснив він.

Експерт переконаний, що після того, як не було підписано угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства, значно скоротилася кількість "друзів України" серед європейських політиків і країн ЄС.

"Вибори до Європарламенту. Багато політиків, які працювали з нами, якщо вони захочуть обиратися в Європарламент, їм дуже важко буде пояснити виборцям, що сталося безпосередньо з Україною. Ми не лише образили деяких політиків... На долі деяких політиків, особливо тих, які обиратимуться в Європарламент, які голосували за Україну та намагалися її підтримувати, ми вплинули досить негативно", - сказав І.Бураковський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА