13:55 09.12.2013

Янукович у вівторок обговорить з трьома екс- президентами шляхи виходу із ситуації у країні

2 хв читати
Янукович у вівторок обговорить з трьома екс- президентами шляхи виходу із ситуації у країні

Президент України Віктор Янукович підтримав ідею першого президента України Леоніда Кравчука щодо загальнонаціонального круглого столу для знаходження компромісу.

Як повідомляє в понеділок прес-служба глави держави, Л.Кравчук звернувся до В.Януковича з пропозицією провести загальнонаціональний круглий стіл для знаходження компромісу в ситуації, що склалася, і запросити до участі в ньому представників і влади, і опозиції.

В.Янукович підтримав цю ініціативу. На його переконання, такий круглий стіл може бути платформою для знаходження порозуміння.

У прес-службі повідомили, що на вівторок, за пропозицією Л.Кравчука, запланована зустріч чотирьох президентів України (Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, Віктора Ющенка і В.Януковича) для обговорення найважливіших питань, що стоять перед країною.

Як повідомлялося, до Києва у вівторок приїде також верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Кетрін Ештон.

Тим часом, Л.Кравчук , Л.Кучма і В.Ющенко в спільній заяві від 4 грудня підтримали протест українців проти відмови від євроінтеграції і попередили про можливі небезпечні наслідки. Вони засудили застосування надмірної сили до мирних демонстрантів.

Екс-президенти також закликали владу не вдаватися до будь-яких дій, що передбачають застосування сили до мирних громадян, і адекватно оцінити значимість подій у країні.

На їхню думку, вихід із ситуації необхідно знайти через відкритий діалог із громадянським суспільством.

"Вирішення політичної кризи необхідно терміново починати шукати у форматі загальнонаціонального "круглого столу". Учасниками такого формату мають бути справжні інституції громадянського суспільства, що спираються на широку підтримку українських громадян і можуть представляти їхню позицію послідовно і чесно. Ціннісною основою такого діалогу мають бути демократія, рівність, свобода вираження своєї позиції, європейські спрямування українського народу, довіра і чесність всіх учасників", - пропонують президенти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві "взяли до уваги" візит генсека ОБСЄ до РФ

Рютте говорить про важливість паралельної роботи як над мирною угодою, так і над миротворчою місією

Переговори в Саудівській Аравії можуть покращити відносини між Україною та США - Мережко

Міцний і тривалий мир в Україні вимагає подальшої військової підтримки Києва - міністр оборони Франції

Кошта: працюємо над підтримкою України для досягнення справедливого миру

Міністр оборони Нідерландів: Зеленський не повинен погоджуватися на угоду, яка призведе до своєрідного "міжвоєнного періоду"

На перемовинах у Саудівській Аравії важливо обговорити, як розпочати мирний процес - Єрмак

Туск до учасників зустрічі у Джидді: не змарнуйте цей шанс

Єрмак назвав початок зустрічі з американською делегацією дуже конструктивним

Білий дім зарахував мирні переговори в Саудівській Аравії до переліку 50 перемог Трампа за 50 днів

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА