Інтерфакс-Україна
14:22 10.12.2013

Голова КМДА: Діалог між владою і мітингувальниками можливий після звільнення будівлі мерії та розблокування проїжджої частини в центрі міста

2 хв читати
Голова КМДА: Діалог між владою і мітингувальниками можливий після звільнення будівлі мерії та розблокування проїжджої частини в центрі міста

Голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов заявив, що силового варіанту звільнення центральної частини міста й будівлі столичної мерії бути не може.

Як повідомляє прес-служба КМДА, в прямому ефірі в програмі "Столиця" на телеканалі "Київ" О.Попов заявив, що "жодних силових варіантів вирішення конфліктів у нас у принципі не повинно бути". "Хоч би хто хотів це спровокувати, буде цивілізований демократичний діалог: як відповідно до закону та з урахуванням пропозицій та позиції кожної зі сторін забезпечувати нормальну життєдіяльність міста і права людей. Але для того, щоб діалог розпочався, ситуацію потрібно повернути до законодавчого поля", - наголосив він.

Голова КМДА нагадав, що захоплення будівлі, де розташовані робочі приміщення основних підрозділів Київради та КМДА, було протизаконним. За його словами, відповідні дії окремих екстремістів засудили і українські, і європейські лідери. З їхніми оцінками збігаються й рішення українських судів.

Крім того, додав він, блокування проїжджої частини в центрі столиці в умовах раптового погіршення погоди може спричинити справжній колапс. "Окрім блокування роботи державних установ, заблоковано й роботу громадського та приватного транспорту. В умовах негоди, яку ми маємо зараз і яку нам прогнозують на наступний тиждень, усе це неминуче спровокує серйозні проблеми в центрі міста й не тільки, а отже – прямо суперечить інтересам громади й закону", - наголосив О.Попов.

Він також нагадав, що є відповідні судові рішення, які зобов'язують мітингувальників звільнити проїжджу частину та розблокувати роботу адмінбудівель. За його словами, таке розблокування має відбутися без силового протистояння і згідно з законом.

Повернення ситуації в правове поле, за словами голови КМДА, стане першим кроком до налагодження конструктивного діалогу між мирними мітингувальникам та міською владою. "Переконаний, що мирні акції заслуговують на повагу. В такий спосіб люди висловлюють свою громадянську позицію, свою думку, свої зауваження, пропозиції та вимоги владі. Інша річ, коли під декларування демократичних гасел чиняться протиправні дії. Це неприпустимо. Законність має бути відновлена. Адміністративні будівлі мають використовуватися за прямим призначенням. Початок і перебіг діалогу має базуватися на фундаменті, який називається законом", - заявив О.Попов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рейтинг Макрона впав до рекордно низьких 14% на тлі політичної кризи в країні - опитування

Бельгія висунула вимоги щодо використання російських активів для фінансування позики Україні

Залужний: Я не визнаю жодних ідей проведення виборів під час війни

"Слуга народу" підтримала кандидатуру Бережної на посаду віце-премʼєра з гуманітарної політики - міністра культури

Діяльність "Євросолідарності" та "Голосу" в Раді частіше оцінюють позитивно, ніж негативно, – соцопитування КМІС

Зеленський обговорив із міністром фінансів Данії продовження оборонної співпраці

Різні версії документів про санкції проти Порошенка опубліковані на сайтах президента та РНБО, що свідчить про фальсифікацію - адвокат

Міністр промисловості Данії анонсував меморандум для залучення українських підприємств ОПК до виробництва в його країні

"Слуга народу" планує провести Раду коаліції з прем'єром 6 жовтня

Нардеп Сірко: Після перемоги партії Бабіша Україна втратила підтримку Чехії в протистоянні з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА