Інтерфакс-Україна
09:21 13.12.2013

Україна та ЄС домовилися про наступні кроки для просування якнайшвидшого підписання угоди про асоціацію - Фюле та Арбузов

2 хв читати
Україна та ЄС домовилися про наступні кроки для просування якнайшвидшого підписання угоди про асоціацію - Фюле та Арбузов

Київ та Брюссель досягли домовленості про наступні кроки, які приведуть до підписання та імплементації угоди про асоціацію".

Відповідну заяву після закінчення першого раунду діалогу на високому рівні з відновлення діалогу щодо підписання угоди про асоціацію зробив європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле у присутності свого українського візаві - першого віце-прем'єра Сергія Арбузова.

Зокрема, як стверджує єврокомісар, сторони досягли згоди щодо такого: буде підготовлено дорожню карту щодо імплементації угоди про асоціацію. Другим пунктом він назвав якнайшвидшу допомогу і підтримку Україні у просуванні переговорів із МВФ із метою подальшої фінансової підтримки.

Думки сторін також зійшлися на необхідності використання наявного двостороннього механізму консультацій, "який буде спрямований на аналіз та перевірку всіх проблемних питань, пов'язаних з імплементацією угоди про асоціацію".

Ще одним моментом єврокомісар відзначив те, що в рамках цього консультативного механізму сторони проводитимуть роботу щодо "спільних вигод та інтересів".

Ш.Фюле зазначив, що зараз ЄС "має допомогти відновити довіру до України не лише з боку населення, а й з боку інвесторів.

"Важливо, щоб Україна впоралася з фінансовими труднощами", - наголосив він.

У зв'язку з цим європейський чиновник вітав нещодавню заяву глави МВС Крістіни Лагард щодо того, що фонд готовий відновити переговори з Києвом у будь-який час, якщо Україна згодна проводити реформи.

"Немає кращого сигналу для населення України, ніж якнайшвидше підписання угоди про асоціацію", - наголосив він.

Єврокомісар також повторив незмінну позицію ЄС щодо угоди про асоціацію Україна-ЄС та створення ЗВТ: "Наша пропозиція (угода - ІФ) Україні та українському народу, і вона на столі. ЄС готовий підписати її так скоро, як тільки українська влада буде готова виконати необхідні критерії".

Як стверджує Ш.Фюле, діалог був спрямований на те, щоб "привести сторони до якнайшвидшого підписання та імплементації угоди про асоціацію".

"Вона (угода - ІФ) надасть довгострокову основу для наших двосторонніх відносин. Це інструмент для подальшої модернізації України", - сказав він.

Він запевнив, що Брюссель хотів би бачити повну прозорість щодо фінансових потреб України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

Чернишов після обрання запобіжного заходу: Вважаю, що розмір застави є занадто великим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА