Саакашвілі офіційно не повідомляли про заборону в'їзду в України, серцем і душею він залишається з українцями

Екс-президент Грузії Михаїл Саакашвілі не отримував офіційного повідомлення про заборону в'їзду в Україну, але зазначає, що певні труднощі в аеропорту "Бориспіль" під час його останнього візиту до Києва на початку грудня виникли.
"Ні, я їх не отримував (офіційних повідомлень про заборону в'їзду - ІФ). Хоча маю сказати, що, коли я прилетів минулого разу на зустріч із лідерами політичних партій на Майдан, певні проблеми під час в'їзду справді виникли. Зі мною спеціально приїхала група європарламентаріїв. Коли ми були в аеропорту "Бориспіль", вони мене оточили якимсь чином з усіх боків, як хотіли, і хоча була затримка..., якось обійшлося", - розповів він у коментарі "5 каналу".
Тим часом на своїй сторінці у Facebook 24 грудня М.Саакашвілі написав: "На жаль, здається, що я не зможу їздити на мою другу прийомну батьківщину Україну в наступні тижні, але моє серце й душа будуть з моїми українськими сестрами і братами, котрі борються за свою незалежність, свободу й заслужене європейське майбутнє. І я впевнений, що незабаром зустріну їх знову, в красивому і вільному місті Київ, для того, щоб святкувати тріумф їхньої демократії. Слава Україні!".
Як відомо, 7 грудня М.Саакашвілі виступав на майдані Незалежності в Києві.
Як повідомлялося з посиланням на видання "Коммерсант Украина", Міністерство закордонних справ України (МЗС) і Служба Безпеки України (СБУ) задовольнили запит народного депутата фракції Партії регіонів Олега Царьова про заборону в'їзду в Україну 36 осіб, серед яких - екс-президент Грузії Михаїл Саакашвілі, 29 інших громадян Грузії, п’ятеро громадян США та один громадянин Сербії.
Як повідомив О.Царьов виданню, всі вони підозрюються в "консультаціях опозиції щодо дестабілізації ситуації в країні".
"Викликають цілком резонні побоювання дедалі частіші візити зарубіжних політтехнологів і фахівців із протестної активності, чия діяльність перетворюється на загрозу національній безпеці", - написав парламентарій у запиті, до якого додав список "осіб, які в рамках консультативної роботи опозиції" отримують можливість реалізовувати "політичні інтереси інших країн".
Серед них опинилися науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин при Університеті Джонса Гопкінса Тарас Кузьо, член експертної ради парламентського комітету з питань європейської інтеграції Андреас Умланд, а також Фінк Брайн, Василик Мирон, Александр Рос (усі - США). А.Роса О.Царьов назвав "найкращим фахівцем у світі з організації революцій через соціальні мережі".
Іще один фігурант списку - громадянин Сербії Марко Івкович, який "із командою сербів організовував революцію проти Слободана Мілошевича", і схожий сценарій просували в Україні.
О.Царьов подав відповідний запит на ім'я глави СБУ Олександра Якименка та міністра закордонних справ Леоніда Кожари 8 грудня. На його думку, "дестабілізація ситуації в Україні, вулична активність і захоплення будівель мають спланований характер", а "організація таких кампаній потребує участі фахівців відповідного профілю".
24 грудня міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що рішення стосовно заборони на в'їзд в Україну іноземцям ухвалюють компетентні органи, зокрема Служба безпеки, Міністерство внутрішніх справ, Державна прикордонна служба та Державна міграційна служба України.
За його словами, законодавство України чітко визначає список відомств, які ухвалюють такі рішення з огляду на інтереси нацбезпеки України й забезпечення громадського порядку в країні. Міністр уточнив, що МЗС до цього списку не входить.
У свою чергу в СБУ заявили, що спецслужба не складала списку іноземців, яким тимчасово заборонений в'їзд в Україну, а щодо кожного з них рішення ухвалювалося індивідуально.