Інтерфакс-Україна
16:44 26.12.2013

Кримські ЗМІ нагадують Януковичу про персональну відповідальність за покарання винуватців нападів на активістів і журналістів - лист

2 хв читати

Кримські журналісти направили президентові України Віктору Януковичу звернення, в якому висловили обурення у зв'язку з нападами на журналістів та громадських активістів у країні і нагадали главі держави як гаранту Конституції про його персональну відповідальність за те, щоб винних у вчиненні цих злочинів було знайдено і покарано.

"Жорстоке демонстративне побиття майже півсотні українських та іноземних журналістів під час відомих подій на майдані Незалежності і на вулиці Банковій, напади на цивільних активістів і опозиціонерів та знищення їхнього майна, особливо звіряча розправа над журналісткою Тетяною Чорновол і до останнього часу - повна нездатність правоохоронців знайти і покарати винних, і безпосередніх виконавців, і організаторів та замовників цих злочинних дій, - усе це ваша відповідальність, пане президенте", - йдеться в документі, який у четвер підписали близько 40 працівників різних кримських і українських ЗМІ і передали в представництво президента України в Криму.

У зверненні зазначено: "Ми вважаємо, що це ваша персональна відповідальність - доки не буде покарано винних за злочини проти журналістів і громадян, доки у своїх кріслах залишаються відповідальні за це чиновники. Нас глибоко обурює, що ви, як глава держави, якому зараз належить уся повнота влади в країні, якому підконтрольні всемогутні та численні правоохоронні структури, не здатні або не бажаєте гарантувати безпеку і журналістам, і простим громадянам".

"Ми нагадуємо, що саме ви, як гарант Конституції і дотримання прав та свобод громадян, зобов'язані не на словах, а на ділі зробити все, щоб не допустити тиску на слідство, знайти і покарати винних у вчинених злочинах. Ми не висуваємо вам, пане президенте, жодних політичних вимог - це право громадян і політичних організацій. Ми, журналісти, лише хочемо нагадати вам, Вікторе Федоровичу, про вашу персональну відповідальність перед співгромадянами, перед Українською державою і перед історією", - заявили кримські журналісти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

Зеленський на "Рамштайн" закликав партнерів прискорити процес координації Коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА