10:49 15.01.2014

Україна за два місяці розробить переговорні позиції щодо асоціації з ЄС - Азаров

2 хв читати
Україна за два місяці розробить переговорні позиції щодо асоціації з ЄС - Азаров

(оновлена)

Уряд разом із промисловцями та аграріями завершив аналіз угоди про асоціацію з ЄС, зробивши висновок про неможливість підписання її в нинішньому вигляді, оскільки це завдасть значних збитків українській економіці, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Доручаю створеній міжвідомчій робочій групі на чолі з віце-прем'єром Юрієм Бойком на основі зробленого аналізу протягом не більш як двох місяців напрацювати детальні переговорні позиції щодо умов імплементації угоди про асоціацію", - сказав М.Азаров, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у Києві в середу.

Укотре критикуючи проект угоди, яку уряд схвалив у вересні минулого року, прем'єр, зокрема, заявив про необхідність переглянути пункти щодо зниження ставок вивізного мита на насіння соняшнику, шкуру тварин і брухт металів.

За його словами, слід також збільшити квоти на постачання української сільгосппродукції до ЄС. Наголосивши, що в Європі аграрії отримують приблизно на порядок більшу бюджетну підтримку, М.Азаров поставив завдання з метою захисту внутрішнього ринку від субсидованої європейської сільгосппродукції досягти взаєморозуміння з Брюсселем щодо системи вхідних цін, оскільки таке право закріплено в угоді за Києвом.

Глава уряд також заявив про те, що закладені в угоді екологічні зобов'язання надмірні для українських металургів, а нові технічні стандарти непосильні для машинобудівників.

Прем'єр також розкритикував реформу енергоринку, оскільки вона може призвести до подорожчання електроенергії, насамперед для населення.

Як повідомлялося, про необхідність внесення змін до парафованої в 2012 році угоди про асоціацію з ЄС у частині зони вільної торгівлі заявив президент України Віктор Янукович.

Окрім того, група членів фракції Партії регіонів зареєструвала в парламенті проект постанови про необхідність внесення змін до угоди з метою захисту інституту сім'ї та традиційних цінностей в Україні.

Водночас представники ЄС раніше заявляли про неможливість нових переговорів щодо тексту угоди, яку було парафовано ще в 2012 році.

Окрім того, експерти зазначають, що у зв'язку з виборами до Європарламенту в травні 2014 року, після яких відбудуться зміни в Єврокомісії, а також виборами президента України навесні 2015 року відмова від підписання угоди про асоціацію в найближчі декілька місяців означає відкладання цього питання щонайменше на півтора року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА