13:09 17.01.2014

Рибак підписав усі закони, ухвалені парламентом 16 січня

3 хв читати
Рибак підписав усі закони, ухвалені парламентом 16 січня

Голова Верховної Ради Володимир Рибак заявляє, що підписав усі закони, ухвалені парламентом 16 січня.

"Я всі закони підписав. Оформив належним чином", - сказав В.Рибак журналістам у п'ятницю в Києві.

"Я підписав, дотримуючись закону про регламент, і направив президенту", - наголосив спікер.

Він зазначив, що пленарне засідання Верховної Ради в четвер відбувалося відповідно до законодавства. "Те, що відбувалося вчора на сесії, все відбулося відповідно до закону про регламент Верховної Ради України", - сказав спікер.

В.Рибак також зазначив, що ситуація не дозволила розглянути за повною процедурою законопроекти, зокрема й законопроект про державний бюджет України на 2014 рік.

Тим часом голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко (фракція "Батьківщина") роз'яснює, що спікер парламенту не може підписати закони того самого дня.

"Виходячи з положень чинного законодавства України, це неможливо. Не говорячи вже про неправовий характер розгляду та голосування за ці законопроекти. Адже будь-якій людині із базовою юридичною освітою цілком зрозуміло, що ці законопроекти не мають правової легітимності вже на стадії їх розгляду та голосування. Подальша процедура набрання чинності закону чітко врегульована законом "Про регламент Верховної Ради України". Так, згідно зі ст. 130 закону про регламент, голова Верховної Ради України підписує поданий на підпис закон не раніше двох днів з дня його подання, а потім передає його на підпис президентові України", - цитує М.Томенка його прес-служба.

Отже, робить він висновок, найкоротший термін, коли можуть передати на підпис президенту ці закони, становить два дні. А також президент може підписати їх після проведення експертизи із залученням міністерств та інших працівників центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Станом на 18.30 16 січня на сайті Верховної Ради повідомлялося, що п'ять ухвалених цього дня законів направлено на підпис президентові Віктору Януковичу: закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" і процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" (автори Володимир Олійник і Вадим Колесніченко), закон про зміни до регламенту Верховної Ради, закон "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі"; закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження."Я підписав, дотримуючись закону про регламент, і направив президентові", - підкреслив спікер.

Водночас удень у п'ятницю на сайті ВР не зазначалося, що ухвалені 16 січня зміни до закону "Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце під час проведення мирних зібрань" не був підписаний спікером.

Увечері в четвер ZN.UA з посиланням на джерело в патронатній службі президента повідомило, що Віктор Янукович підписав п'ять законів, ухвалених Верховною Радою в четвер, 16 грудня.

Офіційної інформації про це на сайті глави держави поки що немає.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА