Інтерфакс-Україна
16:08 17.01.2014

Фюле шокований і розчарований розворотом України від європейського шляху та застерігає, що це матиме наслідки для партнерства з ЄС

2 хв читати
Фюле шокований і розчарований розворотом України від європейського шляху та застерігає, що це матиме наслідки для партнерства з ЄС

Європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле шокований розворотом України від європейського шляху та застерігає, що це матиме наслідки для партнерства Києва та Брюсселя.

В ексклюзивному коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю по телефону з Сараєво європейський комісар сказав: "Я шокований. Викликає глибоке розчарування такий розворот України від європейського шляху. Тривожно спостерігати, як це відбувається з таким важливим партнером ЄС. Рішення, ухвалені Верховною Радою, є неповагою до основних демократичних принципів, і вони не лише викликають занепокоєння щодо стану демократії та майбутнього України, а й матимуть наслідки для партнерства між ЄС та Україною".

Ш.Фюле нагадав, що один із ухвалених українським парламентом у четвер законів спрямований на обмеження партнерства з громадянським суспільством. "Ми ясно дали зрозуміти українській владі, що співпраця, яку ми будуємо, це не співпраця між нами та урядом України, але співпраця між громадянами ЄС та України", - роз'яснив він загрозу двосторонньому партнерству в цьому аспекті ухваленого законодавства.

Європейський комісар переконаний, що Київ та Брюссель будували відносини і парафували угоду про асоціацію "на благо українського народу". "І ми твердо стоїмо за цією пропозицією. Сумно бачити, як таким чином влада відмовляється від шансу для українського народу. Я особливо стурбований дією (цих законів - ІФ) на громадян України, які з цим законодавством підпадають під ризик урізання їх основних свобод", - висловив свою тривогу Ш.Фюле.

Верховна Рада 16 січня ухвалила держбюджет України на 2014 рік, а також низку законів без обговорення. Більшість документів ухвалювали без обговорення, шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступними лише після того, як депутати за них проголосували.

У фракції Партії регіонів вказали на те, що опозиція перешкоджала нормальному голосуванню, зокрема депутати опозиційних фракцій забирали картки для голосування у колег з парламенту. Опозиція заявила, що закони ухвалено з порушеннями регламенту Верховної Ради, а їх суть охарактеризувала як "державний переворот".

Серед ухвалених парламентом законів - так званий закон Олійника-Колесніченка, яким, зокрема, визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій - "іноземних агентів"; запроваджено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.

Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

Зеленський привітав Ліберальну партію на чолі з Карні з перемогою на виборах в Канаді

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА