Введення кримінальної відповідальності за наклеп приведе до акуратності у висловлюваннях українців, вважає депутат Олійник
Закон "Про додаткові заходи захисту безпеки громадян" спрямований насамперед на те, щоб припинити безпідставно називати людей злочинцями та бездоказово обвинувачувати у вчиненні правопорушень.
"Я хотів би, щоб ми в суспільстві припинили той рівень дискусії, коли на кожного говорять: злочинець, убивця. А рішення про винуватість особи має бути ухвалене лише судом", - сказав один з авторів закону, народний депутат фракції Партії регіонів Володимир Олійник на прес-конференції в Києві в п'ятницю.
Він переконаний, що норма про наклеп підніме рівень дискусій у країні, зокрема серед політиків. В.Олійник не вважає її репресивною стосовно ЗМІ.
Водночас депутат вважає, що застосовувати закон у цій частині не буде необхідності, "тому що люди, які знають, що така стаття є в європейських країнах, вони дуже акуратні у висловлюваннях".
При цьому він пояснив: "Ви помітили, яка відбувається дискусія на телебаченні політиків європейських та наших... І дискусії будуть змістовнішими, доказовими, але переходити на особисті й образливі речі".
Водночас В.Олійник запевнив, що норму про наклеп не буде застосовано до тих, хто пише правду.
У свою чергу співавтор документа, народний депутат фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко висловив думку: "Питання журналістського розслідування завжди віталося і вітається. Але я вважаю, що всі ми прекрасно розуміємо, що кожен має відповідати за слова, які він вимовляє, а тим паче поширює в засобах масової інформації".